Slide background
Tourism and Hotel Management

Tourism and Hotel Management

          Turizm sektörünün ülkemiz ekonomisinde itici bir güç özelliği kazanması, bu sektöre olan ilginin artmasına turizm hizmetlerinin çeşitlenmesine yol açmış ve bu hızlı gelişme sektörün kalifiye eleman ihtiyacını artırmıştır. Programımız bu ihtiyaca yönelik meslek elemanı yetiştirme noktasından hareketle 1995-1996 yılında öğretime açılmıştır. 1997-1998 döneminde hazırlık sınıflı programa dönüştürülmüş olup, mezun olan öğrenciler, Akdeniz yöresinde yüksek standartlı otellerde istihdam olanağı bulmaktadır.

          Hazırlık sınıfında gerekli düzeyde Almanca dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz 1. ve 2. sınıflarda Mesleki Almanca ve İngilizce dil eğitimi de almaktadır. Böylece sektöre, 2 yabancı dil öğrenmenin avantajı ile girmektedir.

Öğrencilere okulda verilen teorik derslerin yanında, yöredeki otellerde uygulamaya yönelik eğitim de verilmektedir.

Yüksekokulumuzda Protel firması ile anlaşmalı olarak uluslararası geçerliliği olan, Önbüro Otomasyon Programı olarak FIDELIO FRONT OFFICE, Yiyecek İçecek Otomasyonu olarak MICROS MATERIALS CONTROL bilgisayar programlarının eğitimi verilmektedir.

Öğrencilerimiz, 1.sınıfın II.yarıyılının sonunda 40 iş günü (320 Saat), Okul-Sanayi Koordinatörlüğünün yönlendirdiği iş yerlerinde, eğitim uygulama ve stajlarını amaçlara uygun olarak gerçekleştirmektedirler.