Slide background
İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

Slide background
İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

Meü

Slide background
İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

Yeni Slayt Başlığı

Slide background
İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama MerkeziMersin Üniversitesi İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 13 Mart 2019, Saat:14:00 Uğur Oral Kültür Merkezi A Salonunda düzenlenecek olan, Montana State University (USA) ve University of Worcester (UK) öğretim üyesi Prof. Dr. Hikmet BUDAK tarafından sunulacak olan Genetik 2.0-Gıda&İnsan konulu Uluslararası Konferansa davetlisiniz. 

Konaklama bilgileri için tıklayınız..


GENEL BİLGİ

    Mersin Üniversitesi İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEITAM); bünyesinde ileri analiz cihazlarının yer aldığı laboratuvarları ile bölgesel, ulusal ve uluslararası kalkınmaya yönelik her türlü multi-disipliner araştırma, Ar-Ge, eğitim ve test/analiz hizmetlerini vermektedir.

    MEITAM, sadece Mersin Üniversitesi’ndeki araştırmacıların değil bölge üniversiteleri ile kamu kurumlarındaki ve özel sektördeki araştırmacıların test-analiz ve Ar-Ge çalışmalarına konularında uzman personeller ile destek vermektedir. 

    MEITAM, bölgede faaliyet gösteren sanayici ve girişimcilerinin ileri teknolojilere dayalı ürün, süreç ve malzeme bilgisi gereksinimlerine cevap verebilecek düzeyde olup, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında danışmanlık hizmetleri sunabilecek zengin bir altyapıya sahiptir.

    MEITAM tüm çalışmalarını TS EN ISO/IEC 17025 standardı çerçevesinde yürütmekte olup gıda, çevre, kimya ve kimya teknolojileri, malzeme bilimleri, sağlık bilimleri, hücre kültürü ve moleküler biyoloji ile yer bilimleri gibi daha pek çok alanda test ve analizler yapılmakta, teknik destek verilmektedir.

     Ayrıca, MEITAM bünyesindeki Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler Anabilim Dalında, Yüksek Lisans düzeyinde eğitim verilmektedir.

    MEITAM, yurt içi ve yurt dışı araştırmacılarının konaklayabileceği süit odaları ve çalışma odaları, seminer ve konferans salonları ve multi-disipliner araştırma laboratuvarları ile tüm araştırmacılara “Çözüm Ortağı” olmayı hedeflemektedir.

                                                                               

                                                                                        BAŞVURU FORMLARI İÇİN TIKLAYINIZ!