Turizm Fakültesi 34. Dönem Mezuniyet Töreni

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Turizm Fakültesi 2015-2016 yılı mezunlarını, düzenlenen törenle yeni yaşamlarına uğurladı. Ailelerin ve Turizm Fakültesi mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleşen Turizm Fakültesi Mezuniyet Töreni, 28 Nisan Perşembe günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde yapıldı. Törene, öğretim elemanları ve ailelerin yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan da katıldı. Sahneye alkışlar eşliğinde çıkan mezunlar, saygı duruşunun ardından salondakilerle birlikte İstiklal Marşı'nı seslendirdiler.

 

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, öğrencilerin 15-16 yıllık eğitim hayatlarının ardından üniversite mezunu olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Mezunlar için asıl hayatın bundan sonra başlayacağını hatırlatarak kendilerine yeni hayatlarında başarılar dileyen Prof. Dr. Arslan, konuşmasının devamında ailelere şöyle seslendi: "Evlat yetiştirmek ve en sonunda üniversiteden mezun olduklarını görmek gurur verici. Sizlere bu evlatları yetiştirdiğiniz için teşekkür ediyoruz." Geçen yıl tatil yaptığı beş yıldızlı otelde, otelin yönetim kademesinde bulunan kişilerin Mersin Turizm mezunu olduğunu görmenin kendisini gururlandırdığını belirten Prof. Dr. Arslan "Bu da Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde verilen eğitimin ne kadar doğru, yeterli ve kaliteli olduğunu göstermektedir "dedi.

 

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir ise konuşmasına, kendisinin de 1989 Mersin Turizm mezunu olduğunu belirterek başladı. Fakültenin geçmişinden, başarılarından, eğitim çalışmaları ve sosyal aktivitelerinden söz eden Prof. Dr. Birdir sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu yıl 36'ncı yılımızı kutluyoruz. Bu yıl 34'üncü dönem mezunlarını vermenin gurunu ve sevincini yaşıyoruz. 36 yılda yaklaşık 2500 olan mezunlarımızın arasına 100 yeni mezunu uğurlamanın mutluluğu içindeyiz. Yüzlerce mezunumuz sektörde, hem yurt içinde hem yurt dışında bizi gururla temsil etmektedirler. Yeni mezunlarımızın da ulu önder Atatürk'ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda Mersin Turizm kimliğini onurla taşıyacaklarına inanıyorum."

 

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Mezunları Derneği (METİOD) Başkanı Öğr. Gör. Erdem Daşcı konuşmasında, dernek olarak, popüler kültürün biraradalık kültürünü yok ettiği ve bencilliği körüklediği bir dönemde inadına biraradalığı ve ortak kültürü yaşatmayı şiar edindiklerini söyledi. Öğr. Gör. Daşcı Mersin Turizm Fakültesi'nin "Ne ana sevgisi ne baba sevgisi bir başka bizimki Mersin Turizm sevgisi." sloganını hatırlatarak biz kendimizden öncekilerden bu kültürü aldık, bunu yaşatmaya çalışıyoruz. Ne olur siz de Mersin Turizm kültürünü yaşatın. Bizden aldığınız bu bayrağı nesiller boyu devam ettirin. Bu biraradalık ve dayanışma kültürü hiç bitmesin" diye konuştu.

 

Mezunlar adına konuşma yapan Aslıhan Kuzucuk da şu ifadelerle salondakilere seslendi: "Hayatımızın bir sayfasını acısıyla-tatlısıyla, çoğu zaman bir ders niteliğindeki anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklenti ve umutlarla açıyoruz. Mersin Turizmli olmak bir ayrıcalıktır; ciddi bir sorumluluk, arkadaşlık ve birlik-beraberlik inancı gerektirir. Bu ayrıcalığı bize hissettiren hocalarımıza ve birlik-beraberliği hala devam ettiriyor olan eski mezunlarımıza teşekkür ederiz." 

 

Konuşmaların ardından Turizm Fakültesi'nden 'yüksek onur' ve 'onur' derecesiyle mezun olan öğrencilere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arslan tarafından belgeleri, mezun olan diğer öğrencilere de öğretim elemanları tarafından mezuniyet belgeleri verildi. Diplomalarını alan öğrenciler, keplerini havaya atarak mezun olmanın keyfini yaşadı.


Uğur Oral Kültür Merkezi'ndeki törenin ardından mezun öğrenciler ve aileleri için Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün Turizm Fakültesi bahçesinde hazırlamış olduğu kokteyle geçildi. Kokteyle mezun öğrenciler fakülte hocalarıyla hatıra fotoğrafları çektirdi. Mezun öğrencilerin bir de sürprizi oldu. Kendilerinden sonra hatıralarının okulda yaşamasını isteyen 2015-2016 mezunları, fakülte dekanı Prof. Dr. Kemal BİRDİR'e kendi resimlerinin bulunduğu dev bir saat hediye ettiler. Turzim Fakültesi 34'üncü dönem mezuniyet töreni kokteylin ardından sona erdi.


  • 2016-04-29 11:42:06
  • 2379

Actual News