2016 Mühendislik Fakültesi Öğrencilerinin Mezuniyet Coşkusu

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mühendislik Fakültesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı mezunları için 2 No’lu Kapalı Spor Salonu’nda tören düzenlendi. 28 Haziran Salı günü gerçekleşen törene; rektör danışmanları Doç. Dr. Erol Yaşar ve Yrd. Doç. Dr. Berat Barış Buldum, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akdağlı ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Onur Döker, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mersin Temsilcisi Seyfettin Atar, fakültenin akademik ve idari personeli ile mezun olmaya hak kazanan öğrenciler ve yakınları katıldı.

Öğrencilerin ve öğretim elemanlarının alkışlar eşliğinde sahnedeki yerlerini almalarının ardından başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akdağlı yaptığı konuşmada “Akademisyenler olarak bizler, öğretim görevimizin dışında anne-baba, abi-abla gibi olmaya, gideceğiniz uzun ve zorlu yollarda işinize yarayacak bilgi ve alışkanlıkları kazandırmaya çalıştık” şeklinde konuştu. Öğrencilere seslenen Dekan Prof. Dr. Akdağlı “Sizler artık birer mühendissiniz. Doğru seçimler sizi bekliyor. Hayatınızın bu yeni aşamasında size başarılar dilerim. Mersin Üniversitesi’ni gururla etmeniz dileklerimle” diyerek konuşmasını tamamladı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mersin Temsilcisi Seyfettin Atar konuşmasında “Güzel ülkemizin yarınını dizayn edecek mühendis arkadaşlarımı ve onlara emek veren hocalarını kutlarım” dedi.

Mezunlar adına konuşma yapan Fakülte birincisi Egemen Belge ise “Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olmanın haklı gururunu duyan bizler; bize emek veren, özgüvenimizi yeniden inşa eden değerli hocalarımıza ve fedakar ailelerimize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle devam eden törende; fakülte birincisi Egemen Belge’ye Rektör Danışmanı Doç. Dr. Erol Yaşar tarafından, fakülte ikincisi Sevim Canbolat’a Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Berat Barış Buldum tarafından ve fakülte üçüncüsü Muhammet Nurduhan’a Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akdağlı tarafından belge ve plaketleri teslim edildi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mersin Temsilcisi Atar tarafından ayrıca fakülte birinci, ikinci ve üçüncülerine para ödülü ve tüm fakülte öğrencilerine tişört verildi.

Bölüm birincilerine de belge ve plaketlerinin verilmesi ve öğrencilerin temsili diplomalarını almasının ardından genç mühendisler, ‘Mühendislik Yemini’ etti. Tören, mezun öğrencilerin keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusu yaşamalarıyla son buldu. 


Haber: Esra Nur

Fotoğraf: Yusuf Koldemir


Haber linki için tıklayınız.


  • 2016-06-29 14:51:40
  • 6222

Actual News