Denizcilik Eğitimi Alan Öğrenciler Üniversitemizde Buluştu

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde “Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları V. Öğrenci Çalıştayı ve XIV. Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları Çalışma Grubu Toplantısı” yapıldı. Denizcilik eğitimi alan öğrencilerin birbirlerini tanımalarını, birlikte çalışmalarını ve üretmelerini sağlamanın yanı sıra öğrencilerin, denizcilik sorunlarını tartışılmasına olanak vermek ve mezuniyet sonrası için kendilerine öngörü kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlik, 28-29-30 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Ülkemizdeki meslek yüksekokulları bünyesinde eğitim-öğretim veren denizcilik programlarında görevli idareci ve öğretim elemanlarının katılımıyla oluşan etkinliğe Mersin Deniz ve Ticaret Odası ile Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği de destek verdi.

Etkinliğin ilk gününde, üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde “Denizcilik Sektörünün Son Durumu, İş ve İstihdam Olanakları” konulu panel düzenlendi. Panelde, Mersin Liman Başkanı Harun Baştürk, Mersin Deniz ve Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Halil Delibaş, Arkas Denizcilik İzmir Bölge Müdürü İzzet Sarıbıyık, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği Satış ve Pazarlama Müdürü Emre İşbilen konuşmacı olarak görev aldı.

Panelin yanı sıra Mersin Serbest Bölge İşletmeciliği, Mersin Marina ve Akdeniz Bölge Komutanlığı’na teknik geziler düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte, öğrenciler tarafından “Bağlarımızı Güçlendiriyoruz” sloganıyla, denizcilik eğitimi ile ilgili geleceğe yönelik proje fikirleri, sorunlar ve çözüm önerileri konularında atölye çalışmaları yapılarak çalıştayın kapanış gününde katılımcılara sunuldu.

Çalıştay sonuç bildirgelerinin hazırlandığı 3. günün sonunda, gelecek yıl yapılacak olan Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları VI. Öğrenci Çalıştayı ve XV. Denizcilik Programları Çalışma Grubu Toplantısı’nın, oy çokluğu ile Sinop Üniversitesi’nde yapılmasına karar verildi. Plaket takdiminin ardından katılımcılar, gerçekleşen etkinliklere ilişkin memnuniyetlerini ifade ederek üniversitemizden ayrıldı.


Haber: Esra Nur  • 2016-12-08 14:57:31
  • 1831