Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yöntemleri Anlatıldı

++
slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEÜSEM) bünyesinde bilimsel etkinlikler ile kişisel ve mesleki gelişime ilişkin kurslar devam ediyor.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurcan Çiçek, Yahya Akel Fen Lisesi ve Eyüp Aygar Fen Lisesi öğrencilerine “Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yöntemleri” konusunda bilgi verdi. Liselerin 11. ve 12. sınıflarından toplam 267 öğrencinin katıldığı etkinlikte Yrd. Doç. Dr. Nurcan Çiçek, özellikle lise öğrencilerinin üniversite sınavı öncesi yaşadığı sorunlar hakkında konuşarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Mart ayında, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi personeli için de hizmetiçi eğitim kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. MEÜSEM dersliklerinde gerçekleştirilen eğitimlerde Prof. Dr. Ali Havare, Doç. Dr. Bülent Gündüz, Yrd. Doç. Dr. Fatma İnce, Öğr. Gör. Nihat Doğan, Öğr. Gör. Özlem Erdoğan ve Arş. Gör. Dr. Anıl Dal; sırasıyla Birimimizi Tanıyalım, Görev ve Sorumluluklarımızı Öğrenelim, Stresle Başa Çıkma Yöntemleri, Ekip Çalışması, Kurum içi İletişim, Resmi Yazışma Kuralları ve Halkla ilişkiler gibi konular hakkında personele bilgi verdi. Eğitim kapsamında çeşitli uygulamalı etkinlikler de yürütüldü. 


  • 2017-04-20 15:51:33
  • 1119