Mersin El ve Mikrocerrahi Toplantısı Yapıldı

++
slide background

Meü


Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi ile Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği (TEÜECD)  tarafından ‘Mersin El ve Mikrocerrahi’ programı düzenlendi. Program kapsamında katılımcılara; ileri düzey el cerrahisi ve onarımsal mikro cerrahi uygulamaları anlatıldı.

9 Eylül Cumartesi günü, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, çok sayıda davetli katıldı. Etkinlikte; Dr. Metin M. Eskandari toplantı başkanı, Dr. İsmail Çallı ise toplantı onursal başkanı olarak yer aldı.

Etkinlik programı, Dr. İclal Gürses’in hazırladığı yağlı boya resim çalışmaları sergisinin incelenmesiyle başladı.

Üç oturumdan oluşan etkinliğin açılış konuşmaları; TEÜECD Başkanı Dr. Tufan Kaleli ile Prof. Dr. Rıdvan Ege anısına Dr. İsmail Çallı tarafından yapıldı.

‘Replantasyon’ konulu ilk oturum Dr. Sait Ada ile Dr. Mustafa Herdem başkanlığında gerçekleştirildi. Dr. Hayati Durmaz, ‘Minör Replantasyon Uygulamaları’ başlıklı sunumunu, Dr. Tahir S. Süğün ‘Major Replantasyon Uygulamaları’ başlıklı sunumunu, Dr. Şadan Ay ise ‘Mikrovasküler Onarım İçeren Ameliyatlarda Per ve Postoperatif Medikasyon ve Takip’ isimli sunumunu gerçekleştirdi.

İlk oturum sonunda Dr. Atilla Argın tarafından katılımcılara klasik gitar dinletisi sunuldu.

‘Brakial Pleksus Cerahhisi’ isimli ikinci oturum, Dr. Hüseyin Bayram ile Dr. Aydın Yücetürk başkanlığında yapıldı. Dr. Gürsel Leblebicioğlu tarafından ‘Yeni Doğan Brakial Pleksus Felcinde Tedavi’ isimli sunum gerçekleştirildi. Akabinde ise Dr. Aydın Yücetürk, ‘Travmatik Brakial Pleksus Felcinde Tedavi’ başlıklı sunumunu katılımcılara aktardı.

İkinci oturumun ardından katılımcılar, Dr. Murat Ünal tarafından hazırlanan fotoğraf gösterimini inceledi.

Üçüncü oturum ise Dr. Berkan Mersa, Dr. Zekerya Tosun başkanlığında yapıldı. Dr. Fahir Demirkan tarafından ‘Damarlı Kemik Greftleri ile Skafoid Kaynamamalarının Tedavisi’, Dr. Berkan Mersa tarafından ‘Alt ev Üst Ekstremite Kemik Defektlerinin Serbest Kemik Flepleri ile Rekonstrüksiyonu’, Dr. Zekerya Tosun tarafından ‘Yumuşak Doku Defektlerinde Serbest Flep Uygulamaları’, Dr. Muhittin Şener tarafından ‘Ayak Bileği Çevresi Yumuşak Doku Defektlerinde Pediküllü Flep Uygulamaları’ ve Dr. Mehmet Alp tarafından ‘Serbest Artealize Cilt Venz Flep Uygulamaları’ başlıklı sunumlar sırasıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür belgesi verilmesiyle devam eden program, gala yemeğiyle sona erdi.


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2017-09-11 15:16:54
  • 1470