Tübitak Tarafından Düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda Dereceye Giren Tarsus Teknoloji Takımı, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı Ziyaret Etti.

++
slide background

Meü


Ekim Cuma günü Senato Odası’nda gerçekleşen ziyarette Tarsus Teknoloji Takımı’na; Takım danışmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Sugözü ile projenin ana sponsoru AKY Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek eşlik etti.

Tarsus Teknoloji Takımı, 21-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında TÜBİTAK tarafından düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nın Hidromobil Kategorisi’nde ''Myrtus'' isimli otomobiliyle üçüncülüğü elde ederek ‘Performans Ödülü’ aldı. Takıma ayrıca; tasarım ve imalatı yapılan aracın tanıtımına ve etkinliğin farkındalık oluşturulması ve yaygınlaştırılmasına yönelik yaptıkları çalışmalara TÜBİTAK tarafından Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü verildi. 

Yerli ve milli olma yolunda yapılan her çalışmayı desteklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Çamsarı; “Yerli otomobil, yerli enerji adına atacağımız her adım, ülkemiz adına yapabileceğimiz en büyük iyiliktir. Böyle projeler severek ve isteyerek yapılırsa güzel sonuçlarına ulaşır. Motivasyonunuzu hep yüksek tutun, biz her zaman yanınızdayız. Emeği geçen hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca destekleyen firma temsilcilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Aracın yapım süreci ve yarışma hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. İlker Sugözü şöyle konuştu: “Büyük bir özveri gerektiren bu süreci ödülle taçlandırmak hepimize motivasyon oldu. Bundan sonraki dönemlerde projemizi daha geniş bir tabana yayarak devam edeceğiz. Farklı fakültelerden öğrencilerin de projeye katılması yönünde çalışmalarımızı başlattık.”

Projeyi beraber yürütmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden AKY Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Akyürek ise “Öğrenciler gece gündüz demeden proje üzerinde çalıştılar. Bu başarıyı hak ettiler. Bir sanayi kuruluşu olarak böyle projeleri her zaman desteklemeye hazırız” şeklinde konuştu. 

Gerçekleşen ziyaret, Tarsus Teknoloji Takımı’na ve Yrd. Doç. Dr. İlker Sugözü’ne,  Rektörümüz Prof. Dr. Çamsarı ile AKY Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Akyürek tarafından teşekkür belgesi verilerek madalyaları takılmasıyla sona erdi. 


  • 2017-10-09 12:51:19
  • 1108

Güncel Haberler