Rektörümüz Prof. Dr. Çamsarı TRT Çukurova Radyosu'na Konuk Oldu

++
slide background

Meü


Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, TRT Çukurova Radyosu’nun konuğu oldu.

Hakan Erendor’un sunduğu ‘Akdeniz’den Toroslara’ adlı programa konuk olan Rektör Prof. Dr. Çamsarı, “Akademik dünya her zaman yol gösterici ve ışık tutucu olmalıdır. Üniversiteler, gelişmenin ve doğru hedefe yönelmenin akademik altyapısını üstlenir. Neticede Mersin bir tarafa gidecekse bunu akademik dünyayla birlikte planlayarak götürmek lazım” dedi.

6 Kasım Pazartesi günü gerçekleşen programda, Hakan Erendor ilk olarak Prof. Dr. Çamsarı’yı yılın rektörü seçilmesinden dolayı kutladı. 

Program kapsamında Hakan Erendor, Rektör Prof. Dr. Çamsarı’ya göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği projeler ve üniversitenin gelişimi hakkında sorular sordu. Programda, yeni kurulan fakültelerden sosyal sorumluluk projelerine kadar birçok farklı başlık masaya yatırıldı. 

Çiftlikköy Kampüsü’nde ve ilçe kampüslerde gerçekleştirilen bina ve altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Çamsarı, yenilenmelerin hızla devam edeceğini söyledi. Yeni kurulan 4 fakülteye dair soruları yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Çamsarı şöyle konuştu: “Havacılık ve Uzay Bilimleri ile İlahiyat ve Diş Hekimliği Fakülteleri’nin açılması yönünde büyük uğraş verdik. Hemşirelik Fakültesi’ni de üniversitemize kazandırmak için onay aldık, çalışmalara başladık. Bir fakültenin açılması gerçekten uzun ve zorlu bir süreç. Fakültenin fizibilitesini yapmaktan daha zor olan ise içini doldurarak kaliteli bir eğitim vermektir. Asıl çabamız bu yönde.”

Akademik yayınların yanı sıra sosyal projelerin de önemine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Çamsarı, “Yerli üretim, milli düşünce konusunda sosyal projelere çok önem veriyoruz. Bu konuda atak yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bize bu yönde gelen projeleri özellikle değerlendiriyoruz. Ocak ayında 'Mersinli Şehit Torunlarını Sarıkamış'ta Dedeleriyle Buluşturma' etkinliğini gerçekleştireceğiz. Aynı etkinliği, Çanakkale için de yapmıştık. Herkes aynı yerde aynı vatan için yatıyor. Çocuklarımız bunun bilincine tam anlamıyla varsın istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Tüp Bebek Merkezi, Ayakta Onkoloji Tedavi Merkezi ve Göz Nakli Merkezi’ne dair açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Çamsarı Onkoloji Hastanesi’nin birkaç haftaya temelinin atılacağının müjdesini verdi. Rektör Prof. Dr. Çamsarı bu konuda, “Onkoloji Hastanesi’ni, Tıp Fakültesi Hastanesi’nin kuzeybatısına yapacağız. Şuan yer düzenlemesini yapıyoruz. 120 yataklı bir hastane olacak” şeklinde konuşarak diş hastanesi için de gelecek yıl çalışmalara başlayacaklarını söyledi. 

Rektör Prof. Dr. Çamsarı, Tarım Teknoparkı’ndan (AGROPARK) Girişimcilik Merkezi’ne kadar birçok projeden bahsederek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Proje üretmek kadar onları hayata geçirmek de önemli. Göreve geldiğim günden bu yana başladığımız her projeyi bitirmeye çalışıyoruz. Gerçekleştirmeyi planladığımız daha birçok proje var. Öncelik sırasına göre hepsini hayata geçirmeye çalışacağız.”

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2017-11-06 12:55:54
  • 1249