Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Engelsiz Yaşam Birimi ve İdealist Gençler Topluluğu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi. Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte; engelli bireylerin yaptıkları resimler ve el sanatları ürünleri sergilendi, oyunlar oynandı, dans edildi.

5 Aralık Salı günü gerçekleşen etkinlikte; Akdeniz Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin dans gösterisi, Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama ve İş Okulu’ndan öğrencilerin halk oyunları gösterisi, Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencilerinin dans gösterisi yer aldı. Etkinlikte, özel gereksinimli bireylerin renkli dünyalarını ve onlara ilişkin farkındalığı temsil etmek amacıyla ellerini farklı renklerde boyayan katılımcılar, yaptıkları el baskısıyla etkinliğe renk kattı.

Özel olarak oluşturulan empati parkurunda ise görme yetersizliği olan bireyleri anlayabilmek için öğrenciler, simülasyon gözlükleri ve görme engellilerin kullandığı bastonları kullanarak hedefe ulaşmaya çalıştı.

Engelsiz Yaşam Birimi Sorumlusu Ayhan Gökmen “Toplumun engelli bireylere yaklaşımına duyarlılık sağlamanın yanında fırsat ve destek verildiğinde engellilerin, her şeyi başaracaklarına dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

Engelsiz Yaşam Birimi’nde görevli Eğitim Fakültesi öğretim elemanı Uzm. Gülcan Boyraz da “Engelli bireylerin, başkalarına bağımlı kalınmadan varlıklarını sürdürebilmelerine destek olmalı ve sadece bir gün değil her zaman duyarlı olunmalı” diyerek her insanın engelli olabileceğini kaydetti.


Haberin videosuna ulaşmak için lütfen tıklayınız!


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü                                                                                                                        


  • 2017-12-06 17:36:25
  • 1336