Kariyer Zirvesi

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi bünyesinde 12.12.2017 tarihinde Tarsus İşkur ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği çerçevesinde ''KARİYER ZİRVESİ'' başlıklı panel düzenlendi.

Nuket Çelik'in Moderatörlüğünde Tarsus Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Külekçi, Tarsus İşkur Müdürü Kürşat Dal, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi KOCAK, Teknopanel İnsan Kaynakları Yöneticisi Ahmet Can Ocakoğlu, Desiba Enerji İnsan Kaynakları Müdürü Pakize Özel ve Araştırma Görevlisi Şeref Öcalır konuşmacı olarak yer aldılar.

Panelin  açılışını Fakültemiz Dekanı Prof.Dr.Mustafa Kemal KÜLEKCİ kariyerini anlatarak başlattı ve ingilizcenin hayatımızdaki yerini ve öneminin gençler tarafından işe atılımlarda çok önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmacılar kariyerlerinin püf noktalarını öğrencilerle paylaşarak deneyimlerini aktardılar.

Öğrencilerin kariyer planlamalarında nelere dikkat etmeleri gerektiği aktarılırken, toplumca doğru bilinen yanlışlar tiyatro şeklinde sunularak Desiba Enerji ve Teknopanel İnsan Kaynakları temsilcileriyle uygulamalı mülakatlar yapıldı.

İki oturum şeklinde düzenlenen programın sonunda KOSGEB girişim sertifikası almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları verildi.


  • 2017-12-18 09:37:20
  • 1024

Güncel Haberler