Çukurova Kalkınma Ajansı ile İşbirliği Protokolü

++
slide background

Meü

slide background

Meü


T.C. Kalkınma Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında, Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi ile Projeler ve Araştırmalar Koordinatörlüğünce hazırlanan Mersin Çekirdek Genç Girişimci Merkezi Projesi, desteklenmeye hak kazandı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altınsu tarafından 28 Aralık Perşembe günü imzalanan protokol gereği; Mersin Çekirdek Genç Girişimci Merkezi Projesi'nin yürütücülüğünü Çukurova Kalkınma Ajansı yapacak. Senato Odası'nda gerçekleşen imza törenine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar,  Üniversitemiz Projeler ve Araştırmalar Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörü Öğr. Gör. Ayşegül Suzan Polat, TTO Modül koordinatörleri ve Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ilgili birim uzmanları katılım sağladı. 


Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın paydaş olarak yer aldığı proje kapsamında, Mersin'i çekim merkezi haline getirecek gerek bölgesel gerekse ulusal boyutta girişimcilik faaliyetlerinin yürütülmesi ve desteklenmesi hedefleniyor. “İş arayan değil, işveren gençler yetiştiriyoruz” sloganıyla yola çıkacak olan merkezde, girişimcilere mentörlük desteği, çalışabilecekleri veya kiralayabilecekleri ofis alanı, altyapı hizmetleri ve toplantı salonları sağlayan, onları yatırımcı ağları ile tanıştıran ve işlerini kurmaları, büyütmeleri için destek veren bir yapı oluşturulacak.  Girişimcilerin yatırımcılarla bir araya gelmeleri ve fikirlerini sunmaları sağlanacak. Girişimcilere Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, strateji, yönetim ve networking konularında önderlik edilerek merkez bünyesinde kurulacak olan FoodLab ve MakerLab’da, teknolojik ve doğrulanmış fikirlerini ürüne dönüştürme imkanı sunulacak. Ayrıca girişimcilere şirket kurma sürecinde ihtiyaç duyulan fizibilite çalışmalarına rehberlik edilecek ve yol haritasının çizilmesi için mentörlük hizmeti sunulacak.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 


  • 2017-12-28 19:57:37
  • 1462