Mevlana Değişim Programı Dönem Sonu Toplantısı Düzenlendi

++
slide background

Meü

slide background

Meü


Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından yürütülen Mevlana Değişim Programı kapsamında 2017-2018 akademik yılı güz döneminde eğitim almak üzere üniversitemize gelen öğrencilerle, dönem sonu toplantısı düzenlendi.

29 Aralık Cuma günü gerçekleşen toplantıya, Mevlana Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Ayça Uysal Özcan, Mevlana Birim Çalışanı Öğr. Gör. Duygu Bulut ve öğrenciler katıldı.

Mevlana Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Özcan yaptığı konuşmada; Mevlana Değişim Programı’nın kültürlerarası etkileşimi arttırması sebebiyle Türkiye açısından önemli olduğunu belirtti. Öğr. Gör. Özcan, farklı kültürlerden gelerek değişime katkıda bulundukları ve üniversitemizi tercih ettikleri için öğrencilere teşekkür etti.

2017-2018 akademik yılı güz döneminde Kazakistan, Kırgızistan ve Pakistan’dan gelen toplam 5 öğrenci, Mersin Üniversitesi’nde ve Mersin’de kaldıkları süre boyunca yaşadıkları deneyimleri paylaşarak duydukları memnuniyeti ifade etti.

Toplantı sonunda katılım belgelerini alan öğrenciler, ileriki dönemlerde de Türkiye’de eğitim almak için gelmek istediklerini dile getirdi.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-01-05 08:15:12
  • 1304