Turizmde Kariyer Günleri’nin 8’incisi Yapıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Sektör temsilcileri ile turizm öğrencilerini buluşturan Turizmde Kariyer Günleri’nin 8’incisi düzenlendi. Turizm Fakültesi tarafından 22-23 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenen etkinliğe 33 işletmeden 98 temsilci katıldı.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir, her yıl düzenlenen bu etkinliğin, öğrencilerin iş ve staj imkanı bulmalarına ve kariyerlerini şekillendirmelerine büyük katkısı olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Birdir, “Türkiye'nin en köklü turizm okullarından birisi olan Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi; Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Turizm Rehberliği bölümlerinde kayıtlı yaklaşık 1800 öğrencisi ile aynı zamanda ülkemizin en büyük turizm fakültelerinden birisidir. Sektöre kazandırdığı yüzlerce çok değerli ve başarılı mezunu ile alanında önemli bir yere sahip fakültemizin, 8 yıldır gerçekleştirdiği Kariyer Günleri’ne katkısı olanlara teşekkür ederim” dedi.

Düzenlenen etkinliğin; turizm fakültesi öğrencilerinin, kariyerleri için doğru adımlar atmalarını sağlayacağına dikkat çeken Öğr. Gör. Alper Duran “İş ve staj başvurusunun yanı sıra Rehberlik Bölümü öğrencilerimiz konuklarımızın transferleriyle, Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencilerimiz ikramların servisi ile ilgilendi. 23 Şubat Cuma günkü öğle yemeği, fakültemiz mutfağında Gastronomi Bölümü öğrencilerimiz tarafından hazırlandı. Türkiye’deki en iyi otellerinin temsilcilerinin olduğu bu etkinlikte ayrıca seyahat acentaları yer aldı” şeklinde bilgi verdi.

Prof. Dr. Birdir ve Öğr. Gör. Alper Duran, işletme temsilcileriyle öğrencilerin direkt görüşebildiği etkinlikle ilgili şöyle konuştu: “Bu organizasyonu Çukurova ya da Doğu Akdeniz’de bölgesel hale getirmek istiyoruz. Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak; bölgemizde bulunan diğer turizm fakülteleri, turizm meslek yüksekokulları ve turizm liselerini de dahil ederek bu etkinliği bir istihdam fuarı haline getirmeyi planlıyoruz.”


Haber videosuna ulaşmak için lütfen tıklayınız!

 

Kaynak: Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-03-01 16:39:23
  • 1549