Akdeniz Ekonomi Forumu Gerçekleşti

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın desteğiyle, NTV ve Özgencil Grup işbirliğinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Mersin Ekonomi Platformu bölge ortaklığında ‘Akdeniz Ekonomi Forumu’ yapıldı.

Bu yıl ilki düzenlenen Akdeniz Ekonomi Forumu, 7-8 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Akdeniz Ekonomi Forumu’nun açılış törenine; Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Yağcı’nın yanı sıra Türkiye’den önemli isimler, Akdeniz Bölgesi’nin önde gelen sanayicileri, yerel yöneticileri, iş adamları, kanaat önderleri ve davetliler katılım sağladı.

Küresel, ulusal ve bölgesel boyutta ekonomi, sanayi, tarım, lojistik, turizm ve geleceğin kentleri konularının ele alınacağı forumun açılışında konuşan Bakan Elvan, “2016 yılı sonu, 2017’nin başından itibaren başta gelişmiş ülkeler olmak üzere dünya ekonomisinde çok ciddi bir canlanma oluşmaya başladı ve süreklilik arz eden bir yapıya dönüşmeye başladı. Bu Türkiye ve Çukurova Bölgesi için bir fırsattır" ifadelerine yer verdi.

‘Ekonomide Cazibe Merkezi Akdeniz’ sloganıyla düzenlenen forumun açılışında Bakan Elvan’ın yanı sıra KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, AKİB Koordinatör Başkanı Mahmut Arslan ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Aclan Acar da birer konuşma yaparak, bölge ekonomisi hakkında bilgi verdiler.

Küresel gelişmeler ışığında bölgesel vizyon sağlamayı hedef alan forumda çeşitli oturumlar gerçekleştirildi. 

Akdeniz Ekonomi Forumu; Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile milletvekilleri, iş adamları ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşen Gala Yemeği ile sona erdi. 


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

 


  • 2018-03-08 15:45:51
  • 1194