8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma Sergisi Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (MERKAM) tarafından ‘Kampüste 8 Mart Etkinlikleri’ kapsamında karma sergi düzenlendi. 

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma Sergisi’ne; MERKAM müdür yardımcıları Doç. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, Öğr. Gör. Asiye Uzel, yönetim kurulu üyeleri ile akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı. 

Sergide, üniversitemiz akademik ve idari personeli, sanatçılar ve öğrencilerden oluşan 41 kişinin 52 özgün eseri yer aldı.  

Açılışta konuşan Öğr. Gör. Asiye Uzel, “Her yıl düzenlediğimiz sanatsal etkinliklere bir yenisini daha ekledik. Daha önceki yıllarda ‘Yaşamın İçinden Kadın’ temasıyla fotoğraf sergisi düzenliyorduk. Bu yıl karma bir ‘kadın’ sergisi oluşturmaya çalıştık.  Sergide emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Yoğun katılımla gerçekleşen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma Sergisi, 9 Mart Cuma gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor. 

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-03-08 15:36:24
  • 1519