Hemşirelikte Kariyer Günü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


İçel Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü tarafından ‘Hemşirelikte Kariyer Günü’ başlıklı etkinlik düzenlendi.

12 Nisan Perşembe günü gerçekleşen etkinliğe, İçel Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Asiye Üzel ile fakülte öğretim elemanları, öğrencileri ve davetliler katılım sağladı.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte, Mersin VM Medical Park Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Uzman Hemşire Aysun Özarslan ile Mersin VM Medical Park Hastanesi İnsan Kaynakları Müdürü Salih Ulukaya konuşmacı olarak yer aldı. 

Mersin VM Medical Park Hastanesi’nin tanıtımıyla konuşmasına başlayan Aysun Özarslan, kariyer planlamasına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Salih Ulukaya ise Mersin VM Medical Park Hastanesi’nin personel alımı hakkında bilgi aktardığı konuşmasında öğrencilere hitaben, “Okulu bitirmek ne yazık ki yeterli değil. Sizler bir adım önde olmak istiyorsanız hepinize tavsiyem mesleğini severek yapın ya da sevdiğiniz mesleği yapın. Bu mesleği sevmediğiniz takdirde zaten bir hastaya dokunamaz, o hasta için sabahlara kadar uykusuz kalamazsınız. Bir mesleği severek yapmanız veya yapmak istemenizde zaten bedeninizi ruhunuza yansır.  Bu duygu iş görüşmesine gittiğinizde karşınızdaki insana da geçer” dedi. 

Öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla devam eden etkinlik, konuşmacılara teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-04-12 16:47:19
  • 1325