Güzel Sanatlar Fakültesinde Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğrencileri Metal Uygulama Atölyesi ve Metal Atölyesi dersleri kapsamında yaptıkları eserleri sanatseverlerin beğenisine sundu.

7 Mayıs Pazartesi günü açılışı yapılan sergiye; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar,  Heykel Bölüm Başkanı Prof. Melih Apa, Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Savaş Yıldırım, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda düzenlenen sergide konuşma yapan Heykel Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Metin Şen; “Sanat bir şey değildir. Bu bir yoldur. Bir insan küçük bir şiir okumalı ve hayatının her gününü güzel bir heykel olarak görmelidir” dedi.

Dersin verilme amacından da bahseden Dr. Öğr. Üyesi Şen, şunları kaydetti; “2’nci ve 3’ncü sınıfta verilen Metal Uygulama Atölyesi ve 4’ncü sınıf Metal Atölyesi derslerinde öğrencilerimiz metal teknikleri ve malzemelerini tanır. Uygulamalar yoluyla kaynak yapma, kesme, taşlama, bükme, vb. teknik bilgi, yöntem ve becerilerini öğrenir. Metali iç ve dış mekânlarda kullanabilir.” dedi.

Sergide; Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Metin Şen’in eseri ile birlikte 2’nci ve 3’ncü sınıfta verilen Metal Uygulama Atölyesi ve 4’ncü sınıf Metal Atölyesi derslerini alan: Evren Bulut, Tuğçe Bektaş, Batuhan Cıbılı, Gamze Kılıç, Uğurcan Aktokça, Rüken Manaz, Gülperi Yıldız, Evrim Doğru, Civvan Gülseren, Mahmut Çevik, Umut Sefiloğlu, Arslan Candemir, Rukiye Tok, Melis May’ın yer aldığı on dört öğrencinin yirmi altı eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-05-09 13:08:08
  • 821