İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğrencilerimize TRT'den İki Birincilik Ödülü

slide background

Meü

slide background

MeüTürkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Yapım-Yönetim dersi kapsamında hazırladıkları çalışmalar ile Televizyon Yayıncılığı dalında iki birincilik ödülü almaya layık görüldü.

26 Temmuz Perşembe günü TRT Tepebaşı Stüdyosu’nda gerçekleşen ödül töreni; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışmaya Türkiye'nin yanı sıra Orta Asya, Balkanlar ve KKTC'de iletişim eğitimi alan 351 öğrenci katıldı.

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden; Muhammed Enes Ertaş, Aygül Yıldız, Melih Bilgin ve Aykut Karataş Belgesel Film kategorisinde  “Duvardaki Sanat” isimli ortak eserleri ile birincilik ödülünün sahibi oldu.  Öğrencilerimize ödülleri TRT Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından takdim edildi.

Muhammed Enes Ertaş, Aykut Karataş ve Melih Bilgin Televizyon Haber Programı kategorisinde de ekmek israfını ele aldıkları “Bir Lokma Ekmek” adlı projeleriyle birincilik ödülüne layık görüldü.  Öğrencilerimize ödülleri Radyo, Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Başkanı Yusuf Gürsoy tarafından verildi.

-Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 


  • 2018-07-30 11:48:22
  • 2534