Üniversitemiz Yenişehir ve Çiftlikköy Kampüsü Uygulama Kreşi ve Anaokulu İçin Öğrenci Kayıtları Devam Ediyor

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin’de okul öncesi eğitimde deneyimi ile fark oluşturan Üniversitemiz Uygulama Kreşi ve Anaokulu, bu yıldan itibaren Yenişehir ve Çiftlikköy olmak üzere iki ayrı kampüste 36-72 ay yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermeye başladı.

Mersin Üniversitesi Yenişehir Kampüsü Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nda iki açık oyun parkı, bir kapalı oyun parkı, hemşire odası, drama ve etkinlik sınıfı, iki yatakhane ve yemekhane ile 10 öğretmen nezaretinde 4, 5 ve 6 yaş grupları için 5 sınıfta hizmet veriliyor.

Bu yıl hizmete giren Eğitim Fakültesi binası giriş katında yer alan Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nda da yemekhane, 6 derslik, açık ve kapalı oyun parkı, 2 uyku odası, hemşire odası ve jimnastik salonu yer alıyor.

Her iki birimde de çocukların bilişsel ve sanatsal gelişimini destekleyen eğitimlerin yanı sıra her düzey için İngilizce, satranç, drama, jimnastik dersleri veriliyor. Eğitimlerin her ay okul içi ve okul dışı etkinliklerle de desteklendiği Yenişehir ve Çiftlikköy Kampüsü Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ara öğün ikramı yapılıyor.

Kayıt ücretleri Üniversitemiz personeli ve kamu personeli veliler için aylık 650 TL , diğer veliler içinse 975 TL olarak belirlenmiş olup öğrenci kayıtlarına Yenişehir Kampüsü’nde devam ediliyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-09-28 13:30:58
  • 2198