Üniversitemiz 22. Finans Sempozyumuna Ev Sahipliği Yapacak

slide background

Meü

slide background

Meü


Her yıl ekim ayında farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde düzenlenen ve finans alanında akademik anlamda en önemli etkinlik olarak kabul gören Finans Sempozyumunun 22.si, 10-13 Ekim tarihleri arasında Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından bu yıl Mersin’de yapılacak.

Mersin’in Yanışlı beldesindeki Ulu Resort Hotel’de 11 Ekim Perşembe günü açılış töreni gerçekleştirilecek olan 22. Finans Sempozyumu, akademisyenler, araştırmacılar ve finans piyasalarıyla ilgili kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya gelmesine ve finans alanında yapılmış olan araştırmaların sunulup tartışılmasına imkân sağlayacak. 

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Üniversitemiz İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlhan Ege, 22. Finans Sempozyumuna değişik üniversitelerden 118 adet tebliğ geldiğini, bunun 99’unun sunuma kabul edildiğini belirtti, Doç. Dr. Ege, “Sempozyumun açılış oturumunda konuk olarak finans alanındaki önemli kuruluşların üst düzey yöneticileri ile birlikte değişik üniversite ve kuruluşlardan yaklaşık 300 katılımcı olacaktır. Sempozyum sunumları 11 Ekim 2018 Perşembe günü saat 9:30’da açılış programıyla başlayacak olup, iki gün boyunca araştırmacılar tarafından hazırlanan bildirilerin sunumuyla devam edecektir. Sempozyumun üçüncü gününde ise katılımcılara güzel Mersin’imizi tanıtıcı bir gezi gerçekleştirilecektir.” dedi.  Hazırlanan bildirilerin genellikle; Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin hisse senetleri getiri ve risk hesaplamalarına yönelik modeller, döviz piyasasındaki gelişmeler, bankaların ve reel sektör firmalarının finansal performanslarının ölçümü, finansal okuryazarlık, türev ürünlerin kullanımı, kripto paralar ve finansal hizmetlerde teknolojinin kullanımı gibi konularda yoğunlaştığını belirten Doç. Dr. İlhan Ege, “Böyle önemli ve büyük bir organizasyonu Mersin Üniversitesi adına gerçekleştireceğimiz için heyecanlıyız.” diye konuştu.

Sempozyum ile ilgili detaylı bilgiye finans22.mersin.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Haberin videosu için lütfen tıklayınız.


  • 2018-10-04 14:05:14
  • 1095