Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Çevre Temizliği

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümü 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılında ilk öğrencilerine kapılarını açtı. Bölümün ilk öğrencileri tarafından 4 Ekim Perşembe günü çevre bilinci ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla üniversite kampüsünde çevre temizliği yapıldı.

Çevre temizliği öncesinde öğrencilere, hem Mersin ilini hem de Mersin Üniversitesi’ni tanıtmak amacı ile Öğr. Gör. Hacı Mehmet Acar tarafından bir oryantasyon eğitimi verildi. Bu eğitimin ardından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri Birimi personeli İlyas Özkan tarafından eğitimleri süresince yapmaları gereken işlemler ve öğrencilerin merak ettikleri konular hakkında bilgi verildi ve soruları cevaplandı.   Düzenlenen eğitim sonrasında öğrenciler, üniversitemiz kampüsünde farkındalık yaratmak amacıyla çevre temizliği yaptı.

Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Enes Salkın konuya ilişkin şunları söyledi: “Çevrenin korunması ve toplumsal farkındalık oluşturmak adına yaptığımız bu etkinlikte amacımız gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak ve ortak çevre bilinci oluşturmaktır. Öğrencilerimiz burada hem çevrelerini temizlediler hem de çevreyi kirletenleri bilinçlendirdiler.


  • 2018-10-09 12:04:28
  • 1093