Finansın Kalbi Rekor Katılımla Mersin’de Atıyor

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz İktisadi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü tarafından Finans Bilim Platformu işbirliğiyle düzenlenen uluslararası katılımlı 22. Finans Sempozyumu açılış töreniyle başladı.

11 Ekim Perşembe günü Ulu Resort Hotel’de gerçekleşen sempozyum açılışında, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Aydıncık Kaymakamı Mehmet Erhan Türker, Finans Bilim Platformu Başkanı Prof. Dr. Metin Kamil Ercan, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Üniversitemiz İİBF Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol ve 300’ü aşkın sempozyum katılımcısı hazır bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, üniversitemiz hakkında bilgi vererek başladığı konuşmasında dünyadaki tüm ülkelerde finansın en önemli tartışma konusu olduğunu belirterek Mersin Üniversitesi olarak bu konuda köklü bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yüksek teknolojiye sahip ürünlerin ihraç edilmesinin önemini vurgulayan Prof. Dr. Çamsarı, “Milli savunma başta olmak üzere yerli ve milli ürünlerin üretimini gerçekleştirip ihraç etmemiz lazım. Biz göreve geldikten sonra başta yerli motor ve insansız deniz aracı olmak üzere bir çok konuda atılımlar yaptık. Teknoparkımız bu yıl dördüncü sırada ve bununla da gurur duyuyoruz. Mersin’de böyle başarılara imza atmak izim için gurur vesilesi.” dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, ülkemiz için büyük önem taşıyan finans alanında uzmanları bir araya getiren 22. Finans Sempozyumunun düzenlenmesine katkı sunanlara ve katılımcılara teşekkür etti.

Finans Bilim Platformu Başkanı Prof. Dr. Metin Kamil Ercan, güzel bir beldede buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Ercan, Finans Sempozyumunun bu yıl 22.’sinin düzenlenmesinin önemine değinerek başta Prof. Dr. Turhan Korkmaz ve Doç. Dr. İlhan Ege olmak üzere emeği geçenlere ve ev sahipliği nedeniyle Mersin Üniversitesi akademik ve idari personeline teşekkür etti.

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı ve Üniversitemiz İİBF İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlhan Ege ise konuşmasında geçmiş sempozyumlarla kıyaslandığında Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen 22. Finans Sempozyumunun rekor düzeyde başvuru ve katılım sayısına sahip olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin farklı illerinden 80’i aşkın üniversiteden ve 10 meslek örgütünden 300’ü aşkın katılımcının toplam 98 bildiri sunacağı sempozyum sayesinde iki gün boyunca finansın kalbinin Mersin’de atacağını ifade eden Doç. Dr. İlhan Ege, “Hem sempozyuma katkıları hem de yoğun programında zaman ayırmaları nedeniyle Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı’ya, sempozyuma katkı sunanlara ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya, Finans Bilim Platformu Başkanı Prof. Dr. Metin Kamil Ercan tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

 22. Finans Sempozyumu 15 Ekim Cuma günü kapanış oturumuyla son erecek.


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-10-12 09:25:47
  • 1473