Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nadir Dizge Tübitak Teşvik Ödülü Kazandı

slide background

Meü

slide background

Meü


TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, bilim insanlarının, araştırıcıların yetiştirilmeleri ve geliştirilmeleri için olanaklar sağlamak amacıyla verdiği “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” 2018 yılı değerlendirme çalışmaları sonuçlandı.

TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından 2018 yılında 3 Bilim Ödülü, 3 Özel Ödül ve 12 Teşvik Ödülü verilmesine karar verildi. Fakültemiz Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim Üyesi Doç. Dr. Nadir Dizge, Teşvik Ödülü almaya layık görüldü.

TÜBİTAK Yönetim Kurulu’nun Doç. Dr. Dizge’ye “Membran prosesler alanında su kaynaklarının korunması ve evsel/endüstriyel atıksulardan su geri kazanımı konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle Teşvik Ödülü almaya hak kazandığı açıklandı.

Ödülün aralık ayında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak törende takdim edileceğini belirten Doç. Dr. Nadir Dizge, "Çalışmalarımın bu noktaya gelmesinde emeği geçen başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet ÇAMSARI'ya, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ali AKDAĞLI'ya, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ali ÜNYAYAR'a, Prof. Dr. Bülent KESKİNLER'e, eşime ve aileme teşekkürleri borç bilirim." dedi.

Doç. Dr. Dizge,  membran prosesler, su geri kazanımı, yenilikçi membran üretimi, atıksu arıtımı, çevre nanoteknolojisi ve temiz üretim teknolojileri konularında çalışmalarına devam ediyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-11-28 08:18:41
  • 1433

Actual News