Prof. Dr. Fadime Taner İçin Anma Töreni Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


26 Aralık 2018 tarihinde vefat eden Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Fadime Taner için Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde anma töreni düzenlendi.

3 Ocak Perşembe günü düzenlenen törene; Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. Vural Ülkü, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akdağlı, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, öğretim üyeleri, Prof. Dr. Fadime Taner’in ailesi ve yakınları katıldı.

Prof. Dr. Fadime Taner’in Mersin Üniversitesi’nin ruhunun oluşmasında önemli bir katkısı olduğunu vurgulayan Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. Vural Ülkü; ‘’Fadime Hocayı 1983’de Adana’ya geldiğimizde tanıdım. Fadime Hoca, insanın tanımaktan mutlu olduğu ender insanlardan birisiydi. Mersin Üniversitesi’nin bir ruhu oluştuysa onun çok büyük bir katkısı var. Hem iyi bir bilim insanı, hem iyi bir insan ve çok iyi bir araştırmacıydı. Üniversitemiz ona minnettardır. Yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum,  başımız sağ olsun.’’ ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Taner’in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getiren Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ise; ‘’Bundan yaklaşık 4 yıl önce emeklilik töreni için bir araya geldiğimiz hocamızın vefatı sonrasında bugün anma törenindeyiz. Maalesef kısa bir emeklilik süreci geçirdi. Öğrencileri ve hoca arkadaşlarıyla ilişkileri çok verici ve yapıcıydı. Üniversitemiz adına, anısı önünde saygıyla eğiliyor, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.’’ dedi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akdağlı da Prof. Dr. Taner'in Fakülte ve Üniversitemiz için katkısına değindi. Prof. Dr. Akdağlı, ‘’Fadime hocamız, hakikaten aykırı, sıra dışı, fevkalade yüreği, gözü ve gönlü güzel, dürüst bir insandı. Başımız sağ olsun, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.’’ dedi.

Prof. Dr. Fadime Taner’in bedenini Üniversitemiz Tıp Fakültesi’ne kadavra olarak bağışlamasından dolayı söz olan, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeliha Kurtoğlu Olgunus ise; ‘’Fadime hocamız, yaşama veda etti ama sanıyor musunuz ki bilime ışık olmayacak, insanların yaşamına katkı sunmayacak. O buna devam edecek. Yüzlerce öğrenci ve cerrahın eğitimine katkıda bulunacak. Tüm sevenleri bundan sonraki süreçte Tıp Fakültesi mezunu olup, birilerinin yaşamına dokunan hekimlerin sunduğu sağlık hizmetinin içerisinde Fadime hocayı bulacaksınız. Fadime hocamız artık bize emanet ve bizimle birlikte yaşamaya devam edecek.’’ dedi.

Anma töreni çalışma arkadaşları, yakınları ve ailesinin Prof. Dr. Fadime Taner ile yaşadıkları anıları paylaşması ile son buldu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-01-03 14:53:49
  • 1852