El Hijyeni Etkinliği

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Dünya Sağlık Örgütü tarafından başlatılan 15 Ocak 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında “Hadi bana (Temiz) bir EL ver” isimli kampanya nedeniyle Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından Prof. Dr. Gülden ERSÖZ başkanlığında  akademik birimlere ve tüm personellere  yönelik  hastanemiz konferans salonunda etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Etkinliğe Prof. Dr. Gülden ERSÖZ'ün El Hijyeni ile ilgili eğitim sunumu ile başlanmış, tüm sağlık çalışanlarına El hijyeninin öneminin bilincinde olmak olduğu anlatılmıştır.

 Daha sonra Gümbür Gümbür grubu (Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri; Gülcan TÜRKMEN, Aylin ERENKUŞ, Sevilay AKTAŞ, Dahiliye yoğun bakım II hemşireleri; Meral ÖCAL, Uğur DAYANGAN, Çağdaş BARAK) ile  "ARTIK mı ATIK mı?" adlı skeç gösterisi sunulmuştur. Skeçte; özellikle El Hijyeni, Eldiven Kullanımı, Atıklar, Doğru Antibiyotik Kullanımı ile ilgili vurgular yapılmıştır.

Ardından The Sugars Trio grubu ile mini bir konser sonrası Teşekkür belgelerinin takdimi ile program sona ermiştir.  Etkinliğe toplam 98 kişi katılmıştır. Kampanyanın devam ettiği tarihler içerisinde etkinliğin tekrarı planlanmaktadır.


  • 2019-02-04 08:09:57
  • 532

Actual News