Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dış Paydaşlarıyla Buluştu

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından Dış Paydaş Çalıştayı düzenlendi. 2019 yılı kalite hedefleri ve eylem planı kapsamında yapılan çalıştay, 6 Mart Çarşamba günü İletişim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem Duruel Erkılıç başkanlığındaki çalıştaya dış paydaşlardan; TRT Çukurova Bölge Müdürü Sabahattin Kahraman, Basın İlan Kurumu Mersin Şubesi Müdürü Çetin Oranlı, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Yönetim Kurulu üyesi Necmi Aydın, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü Başmuhabiri Anıl Bağrık, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş yerine Selahattin İzci, Daraba Event Film Medya Temsilcisi Cezmi Yılmaz, K2 Medya Production Temsilcisi Onur Kıratlı ve TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü’nden Cem Kurtçu katıldı. Çalıştayda Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu, bölüm öğretim elemanları ve öğrenci temsilcisi ile Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner de yer aldı.

Çalıştayın açılışında konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem Duruel Erkılıç, etkinliğin kendileri için çok değerli olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti. Bölüm bazında dış paydaşlarla yapılan bu çalıştayın ilk olduğunu söyleyen Prof. Erkılıç, “Bu toplantı paydaşlarımızla attığımız ilk adımdır. İletişim Fakültesi olarak ilerde toplantılarımızı genişleterek artıracağız.” dedi. İletişim Fakültesi tanıtım filminin gösterilmesinin ardından Prof. Erkılıç, katılımcılara Fakülteyle ilgili bir bilgilendirme sunumu yaptı. Toplantıda Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu da bölüm ile ilgili bilgi aktardı.

Çalıştay kapsamında; ders ve içeriklerinin sektörel beklenti ve ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı ve öğrencilere yeterli güncel uygulama becerisi kazandırıp kazandırmadığı tartışıldı. Toplantıda öğrencilere sağlanacak staj ve iş imkanları ile üniversite-sektör işbirliğinde gerçekleştirilebilecek projeler ele alındı. Bölümün ders programının geniş bir yelpazede ve günün koşullarına uygun olarak biçimlendiği yönünde görüş bildiren paydaşlar, İletişim Fakültesi mezunlarına yönelik beklenti ve ihtiyaçlarını da dile getirdiler. Öğrencilerin staj ve istihdamı konusunda ortak görüşler ortaya konulurken çalıştayın taraflar açısından son derece önemli olduğu vurgulandı.

Çalıştayın sonunda paydaşlara Dekan Prof. Senem Duruel Erkılıç tarafından birer teşekkür belgesi verildi. Son olarak İletişim Fakültesi stüdyolarını gezen katılımcılar, uygulama alanları hakkında ayrıntılı bilgi edindiler.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-03-08 17:27:21
  • 591