TRT “ Eski Kafa ” Programı Mersin Üniversitesi Radyosu’nda Yayınlandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin Üniversitesi Radyosu 12 Mart Salı günü TRT FM’de canlı olarak yayınlanan “Eski Kafa” programına ev sahipliği yaptı. Mersin Üniversitesi Radyosu stüdyolarında ortak yayınla gerçekleştirilen programda, TRT spikerlerinden Sıla Kaya Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı konuk etti. Üniversitemizle ilgili dinleyenlere bilgi aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Çamsarı, kampüs olanakları ve akademik imkanlar konusunda Sıla Kaya’nın sorularını yanıtladı.

TRT Akademi Atölye Çalışmaları’nın Üniversitemiz İletişim Fakültesi’nde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Çamsarı, TRT’nin desteğini her zaman yanında hissettiklerini belirterek şunları söyledi: “TRT Akademi, iki gün boyunca tecrübeli isimleri öğrencilerimizle buluşturuyor. Kameramanlık, programcılık ve resim seçicilikle ilgili tecrübeli isimler öğrencilerimize bilgi ve deneyimlerini aktarıyor. Konunun uzmanlarıyla yapılan bu çalışmalar, öğrenciler için büyük bir tecrübe. Gelecek yıllarda da bu etkinliklerin tekrarı için elimizden geleni yapacağız.”

Eski Kafa programının konuklarından biri de İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem Duruel Erkılıç oldu. Fakültedeki eğitim içeriği ve öğrencilerin uygulama olanakları hakkında bilgi veren Prof. Erkılıç, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak TRT ile çok uzun zamandır işbirliği içinde olduklarını söyledi. TRT Akademi Atölye Çalışmalarının bu işbirliğini taçlandırdığını kaydeden Prof. Erkılıç, “Çok verimli bir başlangıç yaptık. Bizim için son derece yararlı bir etkinlik oluyor. Öğrencilerimizin alan profesyonelleriyle buluştuğu, birinci ağızdan bilgi edinebildiği etkinlikler, mezuniyetleri sonrasında da onları güçlü kılacak bir zemin oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

İletişim Fakültesi öğrencileri de zaman zaman programa katılarak TRT canlı yayınında anons yapma imkanı buldular.


  • 2019-03-12 15:19:18
  • 571