2019-2020 Güz Yarıyılı Uzaktan Eğitim Lisansüstü Program Kontenjanları MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

 

Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı aşağıda belirtilen Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenci alınacaktır.

Anabilim Dalı

Lisansüstü Program Adı

Kontenjanlar

T.C. Vatandaşı

Yabancı Uyruklu

KKTC Vatandaşı

Yatay Geçiş

İşletme

İşletme Tezsiz Yüksek Lisans

50

3

2

-

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

Lojistik ve TZ Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans

50

3

2

-

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı

İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlığı Tezsiz Yüksek Lisans

50

3

        2

    -

Kalite Yönetimi

Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans

 

50

 

3

 

2

 

-

Kadın Araştırmaları

 Kadın Araştırmaları Tezsiz Yüksek Lisans

50

3

2

-

 

NOT: Türk Silahlı Kuvvetleri askeri personeli, uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programlarına

giriş şartlarını sağlaması koşulu ile, mevcut kontenjan sınırlamasına tabi olmadan kabul edileceklerdir.


BAŞVURU ve KAYIT TAKVİMİ

İlan Tarihi:

08 Temmuz 2019

Başvuru Tarihleri ve Online Başvuru Adımları:

Adaylar, 5 - 23 Ağustos 2019 tarihleri arasinda http://oibs.mersin.edu.tr adresinden aday başvuru formunu doldurup ön başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bunun için, adayların aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir.

1. http://oibs.mersin.edu.tr web adresinde "Yeni Kullanıcı" olarak kayıt yapınız.

2. Kayıt yaptırdıktan sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifreyi not ediniz.

3. http://oibs.mersin.edu.tr web adresinde, size verilen kullanıcı adı ve şifreyi girerek öğrenci başvuru sistemine giriş yapınız.

4. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol-üst köşede bulunan “Aday Öğrenci-Başvuru” düğmesini kullanarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

5. Öncelikle mezun olduğunuz üniversite bilgilerini ve başvurmak istediğiniz en fazla iki programı (tercih önceliğinize göre) tercih ediniz.

Açıklamalar:

a) Online başvuru sistemimizde ALES ve yabancı dil sınav bilgilerini girmeniz istenebilir. Bu durumda istediğiniz bilgileri girebilirsiniz. ALES ve yabancı dil sınav notları aday değerlendirme sürecinde dikkate alınmayacaktır.

b) Online başvuru esnasında istenen bilgilerin tümünü girdikten sonra başvurunuzu kaydedip, daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Başvurunuz enstitümüz tarafından onaylanmadan önce, gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapabilirsiniz.

c) Online başvuru esnasında aşağıda verilen listede olmayan özgeçmiş, yüksek lisans diploması, niyet mektubu gibi başka belgeler de istenebilmektedir. Ancak bu belgeleri sisteme yüklemenize veya başvurunuz esnasında teslim etmenize gerek yoktur. 

6. Online başvuru esnasında istenen bilgi ve belgeleri (Diploma, Transktipt, Vesikalık Fotoğraf) sisteme yükleyip kaydettikten sonra sağ-alt köşede bulunan "Başvuruyu yazdır" düğmesine tıklayıp hazırlanan başvuru formunu yazdırınız.

7. Başvuruların tamamlanabilmesi için, başvuru formunun çıktısı ile beraber istenen diğer belgelerin Enstitü Müdürlüğümüze teslim edilmesi veya gönderilmesi gerekmektedir. İstenen belgeler icin aşağıya bakınız.

 

Başvuru Şekli:

Başvuru belgelerinin teslimi, şahsen, posta veya kargo ile yapılabilir. Posta veya Kargo ile başvuru belgelerini teslim etmeyi seçen adayların kendilerinden istenilen belgelerin sadece fotokopilerini göndererek başvurularını yapabilirler. Bu durumda, diploma ve transkript fotokopilerinin noter veya kamu kurumu/üniversite onaylı olması gerekmektedir. Posta ile yapılan başvuruların değerlendirilebilmesi için, başvuru belgelerinin en geç 06 Eylül 2019 tarihine kadar enstitümüze ulaştırılmış olması gerekmektedir.

 

Başvuru Adresi:

Mersin Üniversitesi, Sosyal Bilimleri Enstitüsü ,Çiftlikköy Yerleşkesi, Turizm Fakültesi Ek Binası,  Kat:2, 33343, Yenişehir/ Mersin

 

Sonuçların İlan Tarihi ve Duyuru Şekli:

Kayıt yapmaya hak kazananların asil ve yedek listeleri 09 Eylül 2019 tarihinde ilan edilecektir. Başvuru sonuçları ve diğer duyurular enstitümüzün web sayfasında (http://www.mersin.edu.tr/akademik/sosyal-bilimler-enstitusu) duyurulacaktır.

 

Kesin Kayıt ve Ders Kayıt Süreci:

Kazandığınız programa kesin kaydınız enstitümüz tarafından yapılacaktır. Ancak, kesin kaydınızın yapabilmesi için aşağıda belirtilen tarihlerde öğrenim ücretini ödemeniz gerekmektedir.

 

-        Asıl adaylar: 9-11 Eylül 2019

-        Yedek adaylar: 12-13 Eylül 2019

 

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER (Not: e-devlet sisteminden alınabilen bütün belgeler kabul edilir. e-devlet sisteminden alınan belgeler için “aslı gibidir” onayı gerekmemektedir.)

1.      Başvuru formu

2.      Diploma veya mezuniyet belgesi

3.      Transkript (Lisans not çizelgesi)

4.      Diploma denklik belgesi (Diploma yurt dışındaki bir yükseköğretim kurumundan alınmış ise)

5.      Nüfus cüzdanı fotokopisi veya e-devletten alınan Nüfus Kayıt Örneği

6.      İki (2) adet vesikalık fotoğraf

7.      Askerlik Durum Belgesi


BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN BAŞARI KRİTERLERİ

-        Tezsiz Yüksek Lisans başvurularında ALES ve yabancı dil koşulu aranmamaktadır. Online başvuru esnasında ALES notu istenmesi durumunda, herhangi bir not (örneğin 90) girilebilir.

-        Öğrenciler, lisans mezuniyet ortalaması ile yapılacak başarı sıralamasına göre başvurdukları programa yerleştirileceklerdir. Lisans not ortalaması 4’lük sistem üzerinden olan adayların ortalaması Mersin Üniversitesi Not Dönüşüm Esasları kullanılarak 100’lük sisteme dönüştürülecektir.

ÖĞRENİM ÜCRETİ

2019-2020 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücreti dönem başına 2420 TL dir. Bu ücret her yıl enflasyon oranında yeniden güncellenmektedir.)

 

Kamu personeline %10 indirim uygulanmaktadır.

 

ENSTİTÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres

Mersin Üniversitesi, Sosyal Bilimleri Enstitüsü ,Çiftlikköy Yerleşkesi, Turizm Fakültesi Ek Binası, Kat:2, 33343, Yenişehir/ Mersin

 

Telefon

0(324) 361 00 01 (Dahili: 17612)

Fax

0(324) 361 02 87

e-mail

sosyalbilimler@mersin.edu.tr

web

http://www.mersin.edu.tr/akademik/sosyal-bilimler-enstitusu

   • 2019-09-03 11:09:08
  • 27779