'16. Geleceğin Sineması' Yarışmasında Birincilik Ödülü İletişim Fakültesi Öğrencimizin Oldu

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle düzenlenen "16. Geleceğin Sineması: Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması" sonuçlandı.

Yönetmen Yüksel Aksu'nun başkanlığında, oyuncu Ceren Moray, TÜRSAK Başkanı Yapımcı Elif Dağdeviren, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kemal Suher ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Selçuk Yavuzkanat'tan oluşan ana jüri tarafından daha önce senaryolarıyla destek almaya hak kazanan 10 kısa film projesi arasından 3 film ödüllendirildi.

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Makbule Tuba Demirkale, Yapım-Yönetim dersi kapsamında gerçekleştirdiği "Sessiz İnsanlar" adlı kısa film projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü'nde gerçekleştirilen törende ilk üçe giren filmlerin izlenmesinin ardından ödül takdimi gerçekleştirildi. Öğrencimiz, birincilik ödülünü, TÜRSAK Başkanı Yapımcı Elif Dağdeviren ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kemal Suher’in elinden aldı.

16. Geleceğin Sineması'nda 90 başvuru arasında desteklenmeye değer bulunan 10 proje arasında Üniversitemizden iki proje birden yer almış, İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden öğrencilerimiz Özgenur Gülerce Âşık Feymani,  Makbule Tuba Demirkale ise Sessiz İnsanlar adlı senaryolarıyla yapım desteği alarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucu Özgenur Gülerce'nin Âşık Feymani projesi Jüri Özel Ödülü'ne de layık görülmüştü.


  • 2019-07-11 08:54:52
  • 747