Öğrencimize İtalya’dan En İyi Öğrenci Filmi Ödülü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Makbule Tuba Demirkale, Yapım-Yönetim dersi kapsamında gerçekleştirdiği "Sessiz İnsanlar" adlı kısa film projesiyle önemli bir başarıya daha imza attı.

İtalya’da düzenlenen “Florence Film Awards” Uluslararası Film Festivalinde öğrencimizin eseri, En İyi Öğrenci Filmi ödülüne layık görüldü.

32 farklı ülkeden başvurunun olduğu yarışmada ödül alan kısa fimler, Florence at Scuola Cinema Immagina’da gösterilecek.

Öğrencimiz Makbule Tuba Demirkale, daha önce de Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle düzenlenen "16. Geleceğin Sineması: Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması"nda 90 başvuru arasında senaryosuyla destek almaya hak kazanan 10 proje arasında yer almıştı.

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu ise 10 kısa film projesi arasında Makbule Tuba Demirkale’nin "Sessiz İnsanlar" adlı kısa filmi birincilik ödülüne değer bulunmuştu. 


  • 2019-08-09 10:27:37
  • 1228

Actual News