Tarih Topluluğu Güz Konferansları Başladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen Güz Konferansları Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi C Salonunda 3 Ekim Perşembe günü "Geçmiş, Bugün ve Gelecek Arasında Kent" konulu konferans ile başladı. Etkinliğe akademik personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferans Mersin Üniversitesi (MEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Efrumiye Ertekin’in açılış konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Ertekin ‘’Bu yıl konferanslar serisinin her birisi farklı disiplinlerden hocalarımızın davetiyle gerçekleşecek. Konferanslarımızın amacı siz sevgili öğrencilerimizin disiplinler arası düşünme becerisine bir nebze de olsa katkıda bulunmak.’’ ifadelerine yer verdi. 

Konferansa konuşmacı olarak katılan Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Fikret Zorlu ‘’Geçmiş, Bugün ve Gelecek Arasında Kent’’ sunumuyla antik çağlardan günümüze kentleri inşa eden ve dönüştüren faktörleri anlatarak kentlerin geleceği hakkında da bilgi paylaşımında bulundu.

Tarih Topluluğu Güz Konferansları 15 Ekim 2019 Salı günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi C Salonunda Konuşmacılarının Prof. Dr. Şerife Yorulmaz (MEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi) ve Prof. Dr. Ayşe Azman (MEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi) olacağı "Tarihten Sosyolojiye, Sosyolojiden Tarihe: Yöntemsel Bir Deneme" başlıklı konferansla devam edecek.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü  • 2019-10-04 08:37:28
  • 1644