İkinci Liderlik Akademisi Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Mersin Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  (TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ), Toros Üniversitesi, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi, Mersin Deniz Ticaret Odası, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen "Liderlik Akademisi" başladı.

3 Ekim Perşembe günü açılışı gerçekleşen toplantıya, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, protokol üyeleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Silifke ilçesinin tarihi bakımdan önemine değinen Mersin Valisi Ali İhsan Su, "Silifke ilçemiz İlimiz çerçevesinde tarım, turizm ve sanayi açısından çok önemli bir yere sahip. Biz de ilçemizin kalkınması için elimizden ne gelirse yapmaya devam ediyoruz. Her birimiz toplumda yaşadığı statü açısından hem bir yöneten hem de yönetileniz. Lider ise bir vizyonu ve hedefi olan, halkı ve toplumu bu vizyon ve hedefe heyecanlı bir şekilde yönlendirebilen, dönüşüm ve değişim gerçekleştirebilen kişidir. Bu sebeple toplantının strateji sağlaması bakımından önemli olduğunu düşünüyor, Silifke ve Ülkemiz için güzellikler getirmesini diliyorum" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise ''Silifke coğrafyamızın en kadim, tarihi ve kültürel birikimi olan ilçeleri arasında yer alıyor. Akademisyenlerin iş dünyasının çok değerli temsilcileri ile her alanda değerlendirmeler yapması ve görüşlerini ortaya koyması son derece öğretici ve değerlidir. Bu toplantının Mersinimize hayırlar getirmesini diliyor, etkinlikte emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.'' dedi.

Toplantının, Silifke ve Mersin için önemli olduğuna vurgu yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise; "Üniversitenin yol gösterici olduğu bir şehirde gidilecek bir yön varsa, bunun akademisyenlerin, o işi iyi bilen, bilimini yapan insanların ışığında ve ortaklığıyla devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Tabii biz de Üniversitemiz olarak, ilgili bölümlerimizi ilçelerimize açarak, üretime katkıda bulunuyoruz. Bu bağlamda, bölgemize katkıda önemli bir fayda sağlayacağını düşündüğüm bu etkinliğin, Silifke ilçemize, Mersin'e ve ülkemize hayırlar getirmesini umuyor, etkinlikte emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Toplantıda Mersin Üniversitesi ve Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın güzel bir işe daha imza attığını anımsatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise konuşmasında, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın önemli bir vizyon ortaya koyduğunu belirterek, “Türkiye çapında bir ilki başlattı, şimdi ikincisini yapıyor. Girişimcilikten, ticarete ve kalkınmadan, kişisel gelişime birçok konuda, uzman isimleri ve akademisyenleri bir araya getirdi. Ayrıca, tüm Mersin’i de bu konuda seferber etmeyi başardı. Herkes bu organizasyon için elini taşın altına koydu. Bu salonda kamu ve özel sektörün, bir araya gelmiş olması, ele vermeleri, takdire şayandır." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcı ve paydaşlara plaket takdim edildi.

Takım oluşturma, vizyon sahibi olma, etik davranma, karizmatik liderlik, stratejik düşünme, işbirliğine yatkın olma, koordinasyonu gözetme, kurumsallaşma ve ihracat fikrini geliştirme gibi konularda sertifikalı eğitim programlarının verileceği Liderlik Akademisi 5 Ekim'de sona erecek.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-10-04 10:43:52
  • 2261