Girişimcilik Bir Kariyer Fırsatı Mı? Söyleşisi Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz   Kariyer   Merkezi   ve  Genç Girişimci Merkezi olarak ''Girişimcilik Bir Kariyer Fırsatı mı?'' isimli söyleşi düzenledi. Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege ve Genç Girişimci Merkezi Yöneticisi Selahattin Ciritci’nin konuşmacı olarak yer aldığı söyleşiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden Dr. Öğr Üyesi Ümit Doğrul, başta İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Turizm Fakültelerinden olmak üzere farklı disiplinlerden öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. İlhan Ege konuşmasında öğrencilerimizin sadece kamu veya özel sektörde çalışma alternatiflerini değerlendirmemeleri gerektiğini, girişimciliğin de önemli bir alternatif olabileceğini,  bu   doğrultuda  genç  ve  kadın girişimcilere birçok devlet desteğinin olduğunu ülkemizden ve dünyadan örnekler ile açıkladı.

Selahattin Ciritci de, Genç Girişimci Merkezi ile ilgili bilgiler vererek, Avrupa Birliği projelerinden bahsetti. Öğrencilerin fırsatları kovalamaları gerektiğinin önemini belirten Ciritci, örnekler ile öğrencilerimizin de başarılı bir girişimci olabileceğini vurguladı.

Öğrencilerin soru cevap kısmı ile sona eren etkinlikte, aynı zamanda Kariyer ve Genç Girişimci Merkezlerimiz farklı disiplinlerden gelen öğrencilerimizin ihtiyaç, beklenti ve kariyer planlarını  yakından tanıma ve yönlendirme fırsatı da  elde etti.


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2019-10-17 14:40:06
  • 1555