Üniversitemiz Lüksemburg’da “ Empower For Employment “ Etkinliğinde Temsil Edildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Ulusötesi İşbirliği Faaliyetleri kapsamında Lüksemburg’da düzenlenen “Empower for Employment” adlı etkinliğe Üniversitemiz adına Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege katıldı.

İtalya, Fransa, Belçika, Finlandiya, Yunanistan, Slovakya, Portekiz, Macaristan ve Lüksemburg’dan katılımcıların olduğu etkinlikte, Prof. Dr. İlhan Ege,  farklı başlıklar altındaki oturum, eğitim, atölye ve grup çalışmalarına katıldı. Prof. Dr. Ege, ayrıca        katılımcılara        Üniversitemizi de tanıtarak Kariyer   Merkezimiz başta olmak üzere Genç Girişimcilik Merkezimiz Girişim Limanı ve diğer birimlerimiz hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Ege, öğrenci ve mezunlarımızın niteliklerini artırmak için yapılan faaliyetler konusunda da sunum yaptı.

Prof. Dr. Ege, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, Üniversitemizin US News & World Report’un yaptığı ‘Best Global Universities In Turkey’ başlıklı sıralamada 12. sırada olmasını gururla belirttiğini, ayrıca Kariyer Merkezimizin 2019 yılında başta Doğu Akdeniz Kariyer Fuarı olmak üzere gerçekleştirdiği faaliyetler ile ilgili de bilgiler verdiğini ifade etti.

Girişim Limanı adlı Genç Girişimcilik Merkezi’nin de Girişimcilik ve İnovasyon konusunda birçok etkinlik düzenlediğini ve uygulama yapılabilecek önemli bir merkez olduğunu, Üniversitemizin projelerdeki başarıları da özellikle vurguladığını söyleyen Prof. Dr. Ege, “Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın desteği ile uluslararası projeler ve öğrencilerimizin yeteneklerinin geliştirilmesi konusunda Üniversitemizin ortak çalışmalara çok açık olduğunu söyledim ve tüm kurumları Üniversitemiz ile işbirliğine davet ettim. Sonuç olarak, Üniversitemizin bu çalışmaları ve başarıları, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Birçok kurum temsilcisi ortak çalışma taleplerinde bulundular.” dedi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-11-04 09:56:48
  • 2247