Derslerin Uzaktan Eğitim Yoluyla Verilmesine İlişkin Öğrencilerimize DuyuruDeğerli Öğrencilerimiz,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ile ilgili Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının almış olduğu kararlar kapsamında Üniversitemizde 2019-2020 Bahar Yarıyılı eğitim-öğretimine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecektir.

Uzaktan eğitim dersleri ue.mersin.edu.tr adresinden giriş yapılarak işlenecektir. Bu bağlamda;

  1. ue.mersin.edu.tr adresinden giriş yapacağınız eğitim portalının hazırlıkları tamamlanmıştır. Portala giriş yapabilirsiniz.
  2. OİBS’deki kullanıcı adınız ue.mersin.edu.tr adresine tanımlanacaktır. Şifre olarak Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı kullanınız.
  3. Bu şifrelerle ue.mersin.edu.tr adresimize giriş yaparak, almış olduğunuz bütün derslerle ilgili hocalarınızın yaptığı bilgilendirmelere ulaşabileceksiniz.
  4. Ders programlarınız önceden planlandığı üzere haftanın aynı gün ve saatlerinde işlenecektir.
  5. ue.mersin.edu.tr adresinde ders programınızda belirtilen saatlerde giriş yapabilmeniz için gerekli tanımlar hazırlanmaktadır. OİBS’de tanımlı olan haftalık ders saatlerinizde giriş yaptığınız takdirde, eş zamanlı olarak hocalarınıza sorularınızı yöneltebileceksiniz.
  6. Hangi derslerin teorik olarak bahar yarıyılında, hangi derslerin uygulama olarak bahar yarıyılından sonra işleneceği dersin Öğretim Elemanı tarafından size iletilecektir.
  7. Uygulama derslerine, vize ve yarıyıl sonu sınavlarına ait takvim ayrıca duyurulacaktır.
  8. Sisteme giriş, derse katılım vb. konularda bilgi metinleri veya videolar ue.mersin.edu.tr adresimizden sizlerle paylaşılacaktır. Sistem ile ilgili sorunlarınız için lütfen Sistem Yöneticisini cep telefonundan aramayınız yada mesaj atmayınız. Gerekli destek aynı panel üzerinden siz öğrencilerimize verilecektir.

 

Tüm bu süreçlerin aksaklığa mahal vermeden en etkili şekilde hayata geçirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Süreçte bize düşen görev sizlerin kaygılarını giderecek önlem ve uygulamaları hayata geçirmektir. Size düşen görev ise içinde bulunulan şartlar içerisinde bireysel gelişiminize devam etmek, gelecekte de yoğunluğu giderek artması beklenen uzaktan eğitim sistemlerine hızla entegre olabilmenizdir.


Süreçlerle ilgili tüm duyurular WEB sayfamızda Öğrenci duyurularının altında ve OİBS’de yapılacağından sayfaları takip etmeniz gerekmektedir.


Vize ve Yarıyıl Sonu Sınavları ile derslerin Bahar Yarıyılında yapılamayan uygulamaları konusunda ayrıca bir takvim duyurulacaktır.


Not: Hali hazırda Uzaktan Eğitim Programlarında kayıtlı olan öğrencilerimizin eğitimlerinin uygulaması devam ettiği haliyle sürdürülmektedir.


  • 2020-03-26 20:53:22
  • 47456