Öğrencimizin Kısa Filmine Uluslararası Festivalde Birincilik Ödülü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Ferman Narin’in Yapım-Yönetim dersi kapsamında çektiği "Pirabok" adlı kısa film, İtalya’da düzenlenen uluslararası film festivalinde birinci oldu.

IMDb belirleyicisi festivallerden biri olan ve İtalya’nın Floransa kentinde düzenlenen “Florence Film Awards” festivalinde öğrencimizin filmine “En İyi Korku Filmi” ödülü verildi.

Öğrenci filmleri kategorisi de bulunan festivalde öğrencimiz birçok profesyonel filmin de başvurduğu genel korku kategorisinde birincilik ödülü alarak önemli bir başarıya imza attı.

Öğrencimiz Ferman Narin’in çektiği kısa film, 6 Haziran 2020 tarihinde ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlenen “Los Angeles International Indie Short Fest” festivalinde “Özel Seçki”de yer almış, ardından da jüri kararıyla ilk 10 film arasına girerek finalist olarak seçilmişti.

“Pirabok”, 30 Aralık 2020’de Kanada’nın Ottawa kentinde düzenlenecek olan  “The Horror Movie Award” film festivalinde de finalist olarak yer almayı başardı. 

Kısa filmiyle İtalya'da ödül alan öğrencimiz Ferman Narin NTV'de yayınlanan Gece Gündüz programına da konuk oldu. İzlemek için tıklayınız.


  • 2020-06-30 09:01:26
  • 1949