Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Birliğinde Düzenlenen “ Menopoz Okulu ” Etkinlikleri Tekrar Başladı

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Hemşirelik Fakültesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi İş birliğinde düzenlenen ve kadınlara menopoz döneminde yaşayabilecekleri fiziksel, ruhsal ve sosyal sorunlarla baş etmelerinde destek olmak amacıyla başlatılan Menopoz Okulu'nun ilk oturumu 5 Nisan Pazartesi günü çevrimiçi olarak düzenlendi.

Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz’ın açılış konuşması ve tanışma ile başlayan Menopoz Okulu’nun ilk etkinliğinde Öğr. Gör. Asiye Çelebi, üreme organlarının anatomi, fizyolojisi hakkında bilgi verdi ve menopozun bir hastalık olmadığına değindi. Kadınların soru ve görüşleri ile katkı sağladığı etkinlik Arş. Gör. Filiz Değirmenci tarafından uygulatılan nefes ve kegel egzersizleri ile sonlandı.

Türkiye’nin farklı illerinden toplam 19 kadının katılımı ile başlayan ilk etkinlik sonunda katılımcılar olumlu geri bildirimlerde bulunarak memnuniyetlerini dile getirdi.

Menopoz Okulu etkinlikleri haftada 1.5 saat olmak üzere toplam dört hafta sürecektir. Menopoz Okulu'nda Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, Prof. Dr. Mualla Yılmaz,  Dr. Öğr. Üyesi Tuba Güner Emül, Öğr. Gör. Asiye Çelebi, Kahkaha Terapisti Eser Mutlu, Uzm. Dyt. Zuhal Bayel, Arş. Gör. Filiz Değirmenci, Arş. Gör. Aslıhan Aksu, Arş. Gör. Ahu Aksoy, Arş. Gör. Aysu Buldum ve Arş. Gör. Ayşe Saltekin tarafından çevrimiçi olarak interaktif eğitimler verilecektir.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-04-08 08:58:21
  • 547

Actual News