Teknofest 2021’de Üniversitemizi Temsil Eden Skyra Takımı Finalde

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüT.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) düzenlenen 2021 Uluslararası İHA Yarışması Serbest Görev Kategorisinde yarışan “SKYRA” isimli takımımız, yarışmada finale kaldı.

Danışmanlığını Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Buldum’un yaptığı ve Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Beyza Ülkü, Deniz Durmuş, Arşillah Torun ve Arş. Gör. Süleyman Cinar Cagan ile Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerinden Kenan Canko, Ganiye Ekmekçi ve Naci Şenay’dan oluşan “Skyra” takımı, 242 takım arasından finale kalma başarısı gösteren 64 takım arasında yer aldı.

SKYRA takımımız, finale kalan takımlar içerisinde tek metal esaslı (magnezyum alaşımlı) İHA’ya sahip olması, fiziksel silah kullanmadan ağ atma yöntemi ile diğer İHA’ları zorunlu inişe zorlayarak etkisiz hale getirme göreviyle yarışmada büyük beğeni kazandı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-09-14 16:17:13
  • 1184