Ortak Zorunlu Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı DuyurusuOrtak Zorunlu Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı

 

SINAVLA İLGİLİ ÖNEMLI UYARILAR

 1. Sınava girebilmeniz için öğrenci olduğunuza dair belge (Kayıt Belgesi/Öğrenci Kimlik Kartı) ve Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı / Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi bu amaçla kullanılabilir.) ibraz etmeniz gerekmektedir. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlilerince yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

 2. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kursun kalem ve iz bırakmayan silgi getirmeniz gerekmektedir.

 3. Kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınavdan en az 30 dakika önce sınav binasında hazır bulunmanız gerekmektedir.

 4. Sınav binasına maske ile gelmeniz gerekmektedir.

 5. COVID-19 pozitif / temaslı öğrenciler sınav binalarında Bina Sınav Sorumlularının göstereceği yedek salonlarda sınava alınacaklardır.

 Sınav Tarihi: 28 EYLÜL 2021 SALI SAAT 13: 00/Yabancı Diller Yüksekokulu/Çiftlikköy Kampüsü

1. Öğretim dili Türkçe olan ön lisans ve lisans programlarına ilk defa kayıt yaptırarak öğrenime başlayan öğrenciler bu sınava girebilir. Sınava girmek isteğe bağlıdır. Sınava girip 60 ve üzeri puan alanlar Güz yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil I ve Bahar yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil II derslerinden muaf olurlar.

2. Sınava girmek isteyen öğrencilerin yüksekokulumuza gelip sınav için kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Öğrenciler, sınav günü Kayıt Belgesi ve Nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Yabancı Uyruklu Öğrenciler için süresi geçmemiş Pasaport / Geçici Kimlik Kartı ile birlikte sınavdan en geç 30 dakika önce Yabancı Diller Yüksekokulu önünde hazır bulunmaları gerekir. Öğrenciler, sınav görevlileri tarafından 20 kişilik sınıflara yerleştirileceklerdir. Belgesi olmayan veya eksik olan öğrenci sınava alınmayacaktır. SINAVLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR 1. Sınav süresi 50 dakikadır. Sınavda her türlü yazı ve işaretleme kurşun kalemle yapılacaktır. 2. Sınav süresince cep telefonları kapalı tutulacaktır. Açık bulunduranlar hakkında kopya tutanağı tutulacaktır.

 3. Sınavın ilk 20 dakikasında geç gelen öğrenciler sınava alınabilirler. Ancak bu öğrencilere ek süre verilmez. 20 dakikadan sonra gelen öğrenciler sınava alınmayacaktır. Sınavın ilk30 dakikası içinde sınavlarını tamamlasalar bile öğrencilerin sınavdan çıkmalarına izin verilmeyecektir.

4. Öğrenciler görevlilerin her türlü uyarısına uymak zorundadır.

               

                2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ YD 101- YD 102 ORTAK ZORUNLU İNGİLİZCE MUAFİYET ÖRNEK SINAV SORULARI Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu duyurular kısmında yer almaktadır.


  • 2021-09-27 10:00:17
  • 285