Kariyer Merkezimiz Esnaf ve Sanatkarlara Yönelik Çalışmalarını Arttırdı


Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezimiz, Mersin’deki esnaf ve sanatkârlara yönelik çalışmalarını arttırdı. Öncelikle Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) YK Başkanı Talat Dinçer, Kariyer Merkezimizi ziyaret ederek Merkez Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege ile bir araya geldi ve önümüzdeki dönemde Mersin’deki esnaf ve sanatkârlara yönelik yapmayı planladıkları projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Prof. Dr. İlhan Ege, “Her zaman yöremizdeki esnaf ve sanatkârların yanında olduk. Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer’in başarılı çalışmalarını ilgi ile takip ediyoruz ve bu çalışmalara elimizden gelen katkıyı gerçekleştiriyoruz. Ahilik Haftası kapsamında her yıl Üniversitemizde Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın ve Mersin Valiliğimizin desteği ile öğrencilerimize ahiliği tanıtmak ve anlatmak amacıyla Mersin ESOB ve diğer paydaşlarımızla birlikte konferanslar düzenliyoruz. Esnaf ve Sanatkarların yaşamını sürdürmesi ve ahilik geleneğinin devam etmesi önemlidir. Başkanıma bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer de, Üniversitemize desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Mersin Üniversitesi ile ortak çalışma yapmakta her zaman memnunuz. Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, çalışmalarımızda hem fikir anlamında hem de bir fiil içinde olarak bizlere destek olmaktadır. Mersin Üniversitesi ile uzun yıllardır süre gelen bu birlikteliğin devam etmesini temenni ediyoruz. Yeni dönemde yapılacak çalışmaları ve Ahilik Haftası’nı değerlendirdik. Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı şahsında Üniversitemize teşekkür ederim. Önümüzdeki dönemde Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi ile çalışmalarımız artarak devam edecektir.” dedi.

Ayrıca esnaf ve sanatkârlara yönelik çalışmalar kapsamında Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB), Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde hayata geçirilen ‘Esnaf Seninle’ mobil uygulaması tanıtım etkinliğine katıldı.  Tanıtım toplantısına Mersin Vali Vekili İbrahim Küçük, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve Mersin ESOB üyeleri katıldı.

İlk siparişi Mersin Vali Vekili İbrahim Küçük’ün yaptığı ‘Esnafın Gücü Yeni Nesil Uygulamada Birleşiyor’ sloganı ile hayata geçirilen ‘Esnaf Seninle’ uygulamasına esnaf ve sanatkârlar ücretsiz olarak üye olabilecekler ve bu e-pazar sitesinden satış yapabilecekler.

Haber Linki: https://www.mersin.edu.tr/haberler/372674/kariyer-merkezimiz-esnaf-ve-sanatkarlara-yonelik-calismalarini-arttirdi

  • 2022-08-29 10:17:29
  • 826

"A World University In The Light of Science and Modernity"