Uluslararası Ödüllü Girişimci Michele Attisani Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege ile Bir Araya Geldi

slide background

MeüFACEIT espor platformu kurucusu Michele Attisani, Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege’yi ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Konuyla ilgili konuşan Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege, “Michele, 25 milyondan fazla kullanıcısı olan lider espor platformu FACEIT’in kurucularından birisidir. FACEIT, Londra’da kuruluyor, daha sonra ise Los Angeles ve Torino’ya genişleyerek 80’den fazla kişinin çalıştığı bir şirket oluyor. Michele, FACEIT Major ve FLASHPOINT dahil olmak üzere dünyanın en büyük e-spor etkinliklerinden bazılarına imza attı. FACEIT, ESL ile birlikte 2022 yılının başında Savvy Gaming Group tarafından 1,5 milyar dolara satın alındı. Savvy Gaming Group, Suudi Arabistan hükümetinin Kamu Yatırım Fonu tarafından desteklenmektedir.” dedi.

Michele Attisani’nin bir melek yatırımcı olarak, birkaç start-up’ı kişisel olarak da finanse ettiğini ve yeni girişimlerine de devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Ege, “Kariyer Merkezi olarak uluslararası bir dizi etkinlik gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Michele’in deneyimlerinden de faydalanmak istemekteyiz. Michele ile bu etkinlikler ile ilgili ön çalışma yaptık. Kendisi Dünya genelinde uluslararası birçok ödül almış önemli bir girişimci ve çok yoğun çalışıyor. Bu yoğunluğunda bizlere zaman ayırdığı için Üniversitem adına teşekkür ediyorum. Yapacağımız çalışmalar ile öğrenci ve mezunlarımıza faydalı olacağımıza, onlara yeni ufuklar ve uluslararası fırsatlar sunabileceğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber Linki


  • 2022-10-24 18:12:58
  • 246