Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi E-insan Projesi Töreni’nde Üniversitemiz Temsil Edildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hayata geçirilen “e-insan” projesi kapsamında, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile proje tanıtım töreni düzenlendi. Törende Üniversitemizi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege ve öğrencilerimiz temsil etti.

Proje tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, insan kaynakları noktasında Türkiye’nin geldiği noktanın ileriye yönelik çalışmalarda referans olacağını belirtti. Uluslararası düzeyde ülkemizin insan kaynaklarına verdiği önemin olumlu etkilerinin sağladığı artı değere vurgu yapan Erdoğan, hem kamu hem de özel sektörün bu uygulama ile daha kısa sürede, liyakati esas alan donanımlı personel istihdamını sağlayabileceğini vurguladı.

E-insan projesi ve yetenek kapısı uygulamaları ile ulusal staj seferberliğinin yanı sıra kamuya ilişkin ilanlara da ulaşıldığı bir platform olması adına verimli sonuçların alındığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl staj başvurularının erken başlayacağını ve staj ücretlerinin de asgari ücret seviyesinde olacağının müjdesini vererek çalışmalara destek ve katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ise, yapılan çalışmalar ve “E-İnsan Projesi” hakkında katılımcılara temel bilgiler verdi. “E-insan” projesi tanıtım töreni, projeye destek veren kamu ve özel sektör paydaşları ile bu süreçte başarılı olan öğrencilere plaket verilmesi ile tamamlandı.

E-insan projesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen Kariyer Kapısı, Uzaktan Eğitim Kapısı, Yetenek Kapısı ve YTNK TV gibi araçların yanında, kamuda iş hayatına dair üretilen hizmetlerle ilgili işlem ve verilerin paylaşıldığı dijital hizmet noktası olarak hizmet verecek.

E-insan ile kamu ve özel sektörün iş/staj imkânlarına, kamu çalışanlarımız için sertifikalı eğitimlere, Türkiye’nin her bölgesinde gerçekleşen kariyer fuarlarına, etkinliklere ve birçok eğitici içeriğe tek noktadan erişilebilecek. Proje ile, tek noktada birleştirilen insan ve teknoloji odaklı, erişilebilirliği yüksek, fırsat eşitliği temelli ve şeffaf hizmetler ile bireylerin istihdam edilebilirliğini arttırmak ve gelişimlerini desteklemek hedefleniyor.

Öğrenimine devam eden öğrencilerimiz, yeni mezunlarımız ve kamu çalışanlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız “e-insan” üzerinden sunulan hizmetlerden faydalanabiliyor.

Projeye ilişkin detaylı bilgilere ise cbiko.gov.tr/projeler/e-insan adresinden ulaşmak mümkün.

Haber Linki:


  • 2022-10-27 23:10:34
  • 254