Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Optisyenlik Programı Öğrencilerimizin Projesi Tübitak Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

slide background

MeüÜniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Optisyenlik Programı'ndan 2 öğrencimizin ortak proje başvurusu, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı yetkilileri tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selma Erat, “Uluslararası ve ulusal birçok projenin yürütüldüğü bölümümüzde, öğrenci laboratuvarımızın tam kapasite faaliyete geçmesi ile birlikte artık öğrencilerimizin de proje yürütebilir seviyeye yükselmesi ve bu kapsamda TÜBİTAK 2022-1. Dönem çağrısında Optisyenlik Programı öğrencilerimizin sunmuş olduğu projenin kabul edilmesi bizleri çok mutlu etmiştir. Kabul edilen Arduino Mega ve Step motor ile Yerli ve Milli Cam Boyama Makinesi isimli proje 2. sınıf öğrencilerimizden Manuvella Metin ve Çağla Miroğlu tarafından bölüm öğretim üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Samed Çetinkaya danışmanlığında yürütülecektir.” dedi.

Prof. Dr. Selma Erat, “Başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretim üyemizi tebrik ederim. Bundan sonraki süreçte daha çok öğrencimizin bilim ve teknoloji platformunda kendilerini geliştirmesi ve daha çok proje hazırlaması için desteklerimiz artarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer ise “Öğrencilerimizin başarısı ile gurur duyuyoruz, emeklerinden dolayı Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Selma Erat’a ve proje danışmanımız Öğr. Üyesi Samed Çetinkaya’ya çok teşekkür ederim. Öğrenci projelerinin diğer bölümlerimizde de yaygınlaştırılması için elimizden gelen desteği sağlayacağız.” dedi.

Bu araştırma projesiyle öğrencilerimiz, Ar-Ge kültürü kazanacak olmalarının yanı sıra üretecekleri makine ile sektörde hâlihazırda kullanımda olan yabancı menşeili ürünlere olan bağımlılığı azaltıp, yerli ve milli üretim ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.

 Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-12-05 11:59:39
  • 1320