Mezunlara Yönelik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ders Kayıt ve Başvuru İşlemleri ile İlgili Bilgilendirme


2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde kayıt yaptıran öğrencilerin ders kayıt ve öğrenim ücreti yatırma tarihi 29 Eylül 2023 Cuma gününe kadar uzatılmıştır.

Öğrencilerin, Öğrenci Bilgi Sistemi ( https://obs.mersin.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx ) üzerinden ders kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

*** Öğrencilerin sistemde yer alan beş dersi:

1- Özel Öğretim Yöntemleri

2- Sınıf Yönetimi

3- Öğretim İlke ve Yöntemleri

4- Eğitime Giriş

5- Rehberlik ve Özel Eğitim

ders kayıt tarihleri arasında seçmesi ve “Kontrol Et - Kesinleştir” işlemini ve  “Onay” işlemini beş dersin tamamı seçildikten sonra yapmaları gerekmektedir.

Daha önce ders kaydı yapan ve eksik ders seçen öğrenciler; formasyon birimine ulaşarak (dahili telefon 11033-11034) onay kaldırıldıktan sonra tekrar beş (5) dersi seçmeleri gerekmektedir.

* Ayrıca öğrencilerin sistem üzerindeki iletişim bilgilerini eksiksiz olarak güncellemeleri gerekmektedir.

* Ders kayıt işlemleri Pedagojik Formasyon öğrencisi tarafından yapılacak ve ders kayıt işlemlerinin sorumluluğu öğrenciye ait olacaktır. Öğrencilerin sistem üzerinden gelebilecek uyarıları takip etmeleri gerekmektedir, sorumluluk yine öğrenciye aittir.

* Muafiyet başvuruları ile ilgili duyurular için Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi web sayfasında yayınlanacak duyuruları takip ediniz.

 

  • 2023-09-25 14:31:02
  • 4424

"A World University In The Light of Science and Modernity"