Mersin TTO ve Teknopanel İş Birliği Toplantısı


Mersin Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Mersin bölgesinde Ar&Ge merkezi olan firmalardan Teknopanel Firması yetkilileri ile tanışma ve proje iş birliği toplantısı gerçekleştirildi. 9 Kasım 2023 tarihinde çevrimiçi olarak yapılan toplantıda Mersin TTO ve Teknopanel katılımcıları kendilerini tanıttılar. 

Toplantıya Mersin TTO Koordinatörü Abdi Kurt, Mersin TTO Üniversite Sanayi İş Birliği Modül Sorumlusu Doç. Dr. Nuran Coşkun, Mersin TTO uzmanları Öğr. Gör. Ayla Yunusoğlu,  Ali Çelik, Patent sorumlusu Ramazan Duman ve Teknopanel Ar-Ge Merkezi Müdürü Erdem Delil ile Seren Bakırdöven katıldı. Abdi Kurt, Mersin TTO’nun Mersin Üniversitesi teknolojisini sanayi ile paylaşmayı ve ortak projeler yürütmeyi amaçladıklarını belirterek “İnovasyon, Ar-Ge ve proje farkındalığı olan firmalarla bir araya gelmek istiyoruz.” dedi.

Teknopanel Ar-Ge Merkezi Müdürü Erdem Delil, Bakanlık bünyesinde bir Ar-Ge merkezi olduklarını, polimer, kimya, yapı izolasyonu, otomasyon, geri dönüşüm makine tasarımı, imalatlaşması gibi pek çok alanda çalıştıklarını ve proje yaptıklarını söyledi. 

Toplantı, bir sonraki toplantının firma merkezinde yapılmasına ve projelere dayalı iş birliğinin oluşturulması karar verilmesi ile sona erdi. 

  • 2023-11-16 13:17:42
  • 444

"A World University In The Light of Science and Modernity"