2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri


MERSİN ÜNİVERSİTESİ

2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri

Sevgili Öğrenciler,

2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri İnternet üzerinden aşağıdaki adımlar izlenerek yapılacaktır:

1- Katkı Payınızın 2. Taksitini aşağıda belirtilen tarihlerde herhangi bir Akbank şubesinde, Üniversitemizin adını ve öğrenci numaranızı ilgili banka memuruna söyleyerek yatırabilirsiniz. (Lütfen 2 adet makbuz alınız)

2- Bu işlemden yaklaşık 3 saat sonra İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarda

www.mersin.edu.tr

adresli Web sayfamızdaki Öğrenci Bilgi Sistemi linkine tıklayarak veya http://obs.mersin.edu.tr adresine direkt bağlanarak kendi öğrenci no ve şifrelerinizle ders kaydı için ön kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

3- Yaptığınız işlemlerin danışmanınız tarafından onaylanıp onaylanmadığını yine İnternet üzerinden kontrol ediniz, eğer onaylanmış ise seçtiğiniz derslerin listesini kağıda yazdırınız. (4 kopya)

4- Bu listeler ve bankadan aldığınız bir makbuzla aşağıda belirtilen tarihler arasında kaydınız yaparak en geç 06 Şubat 2009 tarihine kadar danışmanınıza giderek belgeleri teslim ediniz ve ders kayıt  işlemini tamamlayınız.

Not-1: Yabancı Diller Yüksekokulunda ve diğer Fakültelerde/Yüksekokullarda Yabancı Dil Hazırlık Eğitimini tekrar edecek öğrenciler, ders seçimi ve danışman onayı olmadan internet çıktısını alıp, bir makbuzla birlikte Fakültedeki/Yüksekokuldaki danışmanlara/görevlilere teslim edeceklerdir.

Kayıt Yenileme Tarihleri :

MEÜ. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik YO. İle Meslek Yüksekokullarının Turizm ve Otelcilik, Turizm Rehberliği ve Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Programları, Anamur ve Aydıncık Meslek Yüksekokullarının programlarında isteğe bağlı Yabancı Dil Hazırlık Eğitim Öğretimi için Kayıt Yenileme ve Ders Kayıtları (1)

22 - 23 Ocak 2009

Çiftlikköy yerleşkesi dışında kalan Tüm Fakülte ve Yüksekokullar için Kayıt Yenileme ve Ders Kayıtları (Tıp Fakültesi ve (1)’de Tanımlı Olan Programlar  Hariç)

27 - 28 Ocak  2009

 Çiftlikköy yerleşkesi içindeki Tüm Fakülte ve Yüksekokullar için Kayıt Yenileme ve Ders Kayıtları (Devlet Konservatuvarı ve Mersin Meslek Yüksekokulu Hariç )

29 - 30 Ocak  2009

Mersin Meslek Yüksekokulu (Uzaktan Eğitim)Kayıt Yenileme ve Ders Kayıtları

28 - 30 Ocak  2009

Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı

02 - 06 Şubat 2009

 

 

Yabancı Diller Yüksekokulunda Hazırlık Eğitimi Alan Öğrenciler

 

02 - 06 Şubat 2009

                                              

Not-2:İnternetten ders kaydı yapıldıktan ve danışman onayından sonra alınan çıktı en geç 06 Şubat 2009 tarihine kadar danışmana teslim edilmelidir.

ÖNEMLİ !

Belirtilen tarihlerde kayıt yenileme işlemlerini yapamayan öğrenciler Üniversitemizin Ön Lisans ve Lisans Yönetmeliğinin 17. Ve 33. Maddesinde belirtilen mazeretlerinin kanıt ve belgelerini Okul yönetimine vermek zorundadırlar. Mazeretine ait kanıt ve belgeleri okul yönetimine veremeyen öğrencilerin  kayıt yenileme başvuruları aynı yönetmeliğimizin 17. Maddesinin 2. paragrafına istinaden okul yönetimlerince kabul edilmeyecektir.

  

Not-3:  Şifresini kaybeden öğrenciler kendi Bölüm Sekreterliklerine başvuracaklardır.

 

  • 2009-01-23 13:43:31
  • 6608

"A World University In The Light of Science and Modernity"