2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri


MERSİN ÜNİVERSİTESİ

2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri

Sevgili Öğrenciler,

 

2007–2008 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri İnternet üzerinden aşağıdaki adımlar izlenerek yapılacaktır:

1- Katkı Payınızın 2. Taksitini aşağıda belirtilen tarihlerde herhangi bir Akbank şubesinde, Üniversitemizin adını ve öğrenci numaranızı ilgili banka memuruna söyleyerek yatırabilirsiniz. (Lütfen 2 adet makbuz alınız)

 

2- Bu işlemden yaklaşık 3 saat sonra İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarda

www.mersin.edu.tr

 

adresli Web sayfamızdaki Öğrenci Bilgi Sistemi linkine tıklayarak veya http://obs.mersin.edu.tr adresine direkt bağlanarak kendi öğrenci no ve şifrelerinizle ders kaydı için ön kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

 

3- Yaptığınız işlemlerin danışmanınız tarafından onaylanıp onaylanmadığını yine İnternet üzerinden kontrol ediniz, eğer onaylanmış ise seçtiğiniz derslerin listesini kağıda yazdırınız. (4 kopya)

 

4- Bu listeler ve bankadan aldığınız bir makbuzla 04–13 Şubat 2008 tarihleri arasında danışmanınıza giderek belgeleri teslim ediniz ve ders kayıt  işlemini tamamlayınız.

 

Not-1: Yabancı Diller Yüksekokulunda ve diğer Fakültelerde/Yüksekokullarda Yabancı Dil Hazırlık Eğitimini tekrar edecek öğrenciler, ders seçimi ve danışman onayı olmadan internet çıktısını alıp, bir makbuzla birlikte Fakültedeki/Yüksekokuldaki danışmanlara/görevlilere teslim edeceklerdir.

 

Kayıt Yenileme Tarihleri :

                                              

                                                              

04  –  06 Şubat  2008

 

 

Not-2:İnternetten ders kaydı yapıldıktan ve danışman onayından sonra alınan çıktı en geç 13 Şubat 2008 tarihine kadar danışmana teslim edilmelidir.

 

ÖNEMLİ !

Belirtilen tarihlerde kayıt yenileme işlemlerini yapamayan öğrenciler Üniversitemizin Ön Lisans ve Lisans Yönetmeliğinin 17. Ve 33. Maddesinde belirtilen mazeretlerinin kanıt ve belgelerini Okul yönetimine vermek zorundadırlar. Mazeretine ait kanıt ve belgeleri okul yönetimine veremeyen öğrencilerin  kayıt yenileme başvuruları aynı yönetmeliğimizin 17. Maddesinin 2. paragrafına istinaden okul yönetimlerince kabul edilmeyecektir.

 

  

Not-3:  Şifresini kaybeden öğrenciler kendi Bölüm Sekreterliklerine başvuracaklardır.

  • 2008-02-07 16:29:36
  • 6375

"A World University In The Light of Science and Modernity"