2007-2008 Öğretim Yılında Kredi ve Yurtlar Kurumuna Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Müracaatında Bulunanlar İçin Duyuru


YÜKSEK ÖĞRENİM  KREDİ VE YURTLAR KURUMU

GENEL MÜDÜRLÜGÜNDEN

DUYURU

 

 

1.2007–2008 ÖGRETİM YILINDA ÖSYM, ARA SINIF, YÜKSEK LİSANS, DOKTORA, DİKEY GEÇİS, ÖZEL YETENEK, EK KONTENJANDAN KURUMUMUZA BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ ALMAK İÇİN MÜRACAAT EDEN VE TARAFINDAN BELGE İSTENEN ÖGRENCİLERİN LİSTELERİ ÖGRETİM KURUMLARINDA İLAN EDİLMİŞ OLUP, KURUMUMUZUN WWW.KYK.GOV.TR İNTERNET ADRESİNDEN DE İSTENİLEN, BELGELER ÖGRENİLEBİLİNECEKTİR. İLAN EDİLEN LİSTE DISINDA ÖGRENCİLERE AYRICA BİR DUYURU YAPILMAYACAKTIR.

 

2.BURS, ÖGRENİM VE KATKI KREDİSİNE MÜRACAAT EDEN ÖGRENCİLERDEN İSTENİLEN BELGELER, T.C. KİMLİK NUMARALARINA GÖRE LİSTELERDE BELİRTİLMİSTİR.

 

3.ÖGRENCİLER LİSTELERDE BELİRTİLEN BELGELERİ İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARDAN TANZİM VE TASDİK ETTİREREK, BELGE ÜSTÜNE KİMLİK NUMARALARIN YAZMAK SURETİYLE YAZIMIZDA BELİRTİLEN KABUL MERKEZLERİNE TESLİM EDECEKLERDİR.

 

ÖGRENCİLER TARAFINDAN BEYAN EDİLEN BİLGİLERDEN BELGESİ İSTENİLMEYENLER, İLGİLİ ÜNİVERSİTELER, KAMU KURUM VE KURULUSLARINDAN KURUMUMUZCA ARASTIRILARAK TESPİT EDİLEN BİLGİLERE GÖRE DEGERLENDİRME İSLEMİ YAPILACAKTIR.

 

4.ÖGRENCİLERİN BELGE VERMİŞ OLMALARI KENDİLERİNE MUTLAKA BURS VEYA KREDİ TAHSİS EDİLECEGİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR. YAPILACAK İNCELEME VE KONTROLLER SONUCUNDA BURS VEYA KREDİ ALMAYA HAK KAZANANLARA AİTLİSTELER YİNE ÖGRETİM KURUMLARINDA İLAN EDİLEREK, ÖGRENCİLERDEN NOTERDEN BURS, KREDİ TAAHHÜT SENEDİ YAPTIRMALARI İSTENECEKTİR.

 

5.KURUMUMUZDAN BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ ALMAK İSTEYEN ÖGRENCİLERDEN, BU ÖGRETİM YILINDA YURTLARIMIZDA BARINMAKTA VEYA BARINACAK OLANLAR BELGELERİNİ DAHA ÖNCE YURT MÜDÜRLÜKLERİNE VERMİŞ İSELER BU BELGENİN FOTOKOPİSİNİ YURT MÜDÜRLÜGÜNE ASLININ AYNIDIR DİYE TASTİK ETTİRDİKTEN SONRA BURS, ÖĞRENİM VE KATKI İSLEMLERİNDE KULLANABİLECEKLERDİR.

 

6.ÖGRENCİLER, KURUMA MÜRACAATLARI ESNASINDAKİ BEYANLARINA UYGUN OLARAK HAZIRLAMIŞ OLDUKLARI BELGELERİ EN SON 09 KASIM 2007 GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR, BULUNDUKLARI YERLERDEKİ KURUMUN BÖLGE VE/VEYA YURT MÜDÜRLÜKLERİNE, BÖLGE VE YURT MÜDÜRLÜGÜ BULUNMAYAN YERLERDE İSE KURUMUN “CEMAL GÜRSEL CAD. NO:61 CEBECİ-ANKARA” ADRESİNDEKİ KREDİ DAİRESİ BASKANLIGINA GÖNDERECEKLER VEYA ELDEN TESLİM EDECEKLERDİR.

 

7.ÖGRENCİLERE VERİLEN ÖĞRENİM VE KATKI KREDİLERİ 4160 SAYILI KANUN GEREGİNCE TOPTAN ESYA FİYAT ENDEKSİNE TABİ OLUP, SÖZ KONUSU KANUN MADDESİ; “ENDEKS UYGULANMASINA, KREDİ BORÇLARININ GERİ ÖDENMESİNE VE TAKSİTLENDİRİLMESİNE İLİSKİN ESAS VE USULLERİ BELİRLEMEYE, ÖGRENCİLERİN BORÇLARINDAN BİRİNCİ FIKRAYA GÖRE HESAPLANAN ENDEKS ARTISINDAN İLAVE EDİLEN MİKTARIN % 50’SİNE KADAR İNDİRİM YAPMAYA KURUM YÖNETİM KURULU YETKİLİDİR. İNDİRİM UYGULANDIKTAN SONRA ÖGRENCİLERİN ÖDEYECEKLERİ BAKİYE KREDİ BORCU; ÖGRENCİLERİN EGİTİMİ SÜRESİNCE KURUMDAN ALDIGI TOPLAM KREDİ MİKTARININ 3 KATINI GEÇEMEZ.” HÜKMÜNE AMİRDİR.

 

Örnek Öğrenci Dilekçesi

  • 2007-11-05 08:40:07
  • 7087

"A World University In The Light of Science and Modernity"