Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri


Sevgili Öğrenciler,

 

2007–2008 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı

 

Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri

İnternet üzerinden aşağıdaki adımlar izlenerek yapılacaktır:

1- Katkı Payınızın 1. Taksitini aşağıda belirtilen tarihlerde herhangi bir Akbank şubesinde, Üniversitemizin adını ve öğrenci numaranızı ilgili banka memuruna söyleyerek yatırabilirsiniz. (Lütfen 2 adet makbuz alınız)

 

2- Bu işlemden yaklaşık 3 saat sonra İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarda

www.mersin.edu.tr

 

adresli Web sayfamızdaki Öğrenci Bilgi Sistemi linkine tıklayarak veya http://obs.mersin.edu.tr adresine direkt bağlanarak kendi öğrenci no ve şifrelerinizle ders kaydı için ön kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

 

3- Yaptığınız işlemlerin danışmanınız tarafından onaylanıp onaylanmadığını yine İnternet üzerinden kontrol ediniz, eğer onaylanmış ise seçtiğiniz derslerin listesini kağıda yazdırınız. (4 kopya)

 

4- Bu listeler ve bankadan aldığınız bir makbuzla aşağıda belirtilen tarihe kadar danışmanınıza giderek işlemleri tamamlayınız.

 

Not-1: Yabancı Diller Yüksekokulunda ve diğer Fakültelerde/Yüksekokullarda Yabancı Dil Hazırlık Eğitimini tekrar edecek öğrenciler, ders seçimi yapmaksızın boş bir ders kayıt formunu danışmanın onayını alarak bir makbuzla birlikte Fakültedeki/Yüksekokuldaki danışmanlara/görevlilere teslim edeceklerdir.

 

Kayıt Yenileme Tarihleri:

 

 

10  –  12  Eylül  2007

 

 

Kayıt belgeleri en geç 18 Eylül 2007 tarihine kadar danışmana teslim edilmelidir.

  

Not-2:  Şifresini kaybeden öğrenciler kendi Bölüm Sekreterliklerine başvuracaklardır.

  • 2007-08-23 14:16:06
  • 15795

"A World University In The Light of Science and Modernity"